Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ÜMRANİYE’DE 23 NİSAN COŞKUSU..

23 Nisan Ulusal Egemenlik

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Ümraniye’de coşku ve neşeyle kutlandı. Belediye Başkanı Hasan Can’ın Ümraniyeli çocuklarla buluştuğu programlar, renkli görüntülere sahne oldu.

umraniye 23 nisan coskusu 523 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Ümraniye’deki okullarda birbirinden güzel etkinliklerle kutlandı. “23 Nisan: Sokaklar Çocuklarındır” temasıyla düzenlenen etkinliklerde, çocuklar geleneksel çocuk oyunlarıyla yarışıp eğlenirken, tiyatro ve jonglör gibi gösterilerle de 23 Nisan coşkusunu doyasıya yaşadılar.

umraniye 23 nisan coskusu 3Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, ilk olarak Ümraniye Yamanevler Ortaokulu’nun düzenlediği 23 Nisan kutlamalarında; sonra da Yukarı Dudullu Gazze Cebaliye Parkı’ndaki kutlamalarda Ümraniyeli çocuklarla buluştu. Yamanevler Ortaokulu’ndaki programa Başkan Hasan Can’ın yanı sıra, Ümraniye Kaymakamı Suat Dervişoğlu, Ümraniye İlçe Millî Eğitim Müdürü Süleyman Gökçimen, Ümraniye Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Muhammed Kılıç, başkan yardımcıları, şube müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler, veliler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

umraniye 23 nisan coskusu 4HASAN CAN: “BİZİM MECLİSİMİZ GAZİ BİR MECLİSTİR”

Programlarda çocukların bayramını kutlayan Başkan Hasan Can, “23 Nisan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin, milleti temsil eden meclisimizin kuruluşunun yıl dönümüdür.  Ülke yabancı işgalcilerin işgali altında ve çaresizken, Mustafa Kemal Paşa ve Osmanlı’nın son meclis-i mebusanından 90 küsur mebus, 23 Nisan 1920 Cuma günü, Ankara Hacı Bayram Camii’nde Cuma namazlarını kılmış ve ardından dualarla meclisimizi açmışlardır” dedi. Çocuklara Anadolu’nun sergilediği kurtuluş mücadelesini anlatan Başkan Hasan Can, “Bizim meclisimiz gazi bir meclistir” dedi.

umraniye 23 nisan coskusu 2Çocukların geleceğimiz olduğunu dile getiren Başkan Hasan Can, “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı dünya çocuklarıyla birlikte kutluyoruz. Gününüz kutlu olsun çocuklar” diyerek konuşmasını sonlandırdı. Konuşmanın ardından Başkan Hasan Can, çocuklara ip, uçurtma oyun gibi hediyeler dağıttı.

umraniye 23 nisan coskusu 1

Reklamı Geç