Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ÜMRANİYE’DE ASKER TAYINI DAĞITILDI..

Çanakkale Zaferi’nin 101’inci yılı

Çanakkale Zaferi’nin 101’inci yılı münasebetiyle 81 il ve 957 ilçenin merkez camilerinde, sabah namazında aynı anda milyonlarca el, şehitlerin ruhu için duaya açıldı.

umraniye canakkale anma 418 Mart Çanakkale Zaferi’nin 101’inci yılı nedeniyle Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından Türkiye genelinde, Çanakkale Şehitleri’nin aziz hatıraları için anma programı düzenlendi. 81 il ve 957 ilçede olduğu gibi Ümraniye’de de 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 101’inci yılı münasebetiyle sabah namazında tüm Türkiye ile aynı anda şehitlerin ruhu için eller semaya açıldı.

umraniye canakkale anma 3Medine Camisi’ni dolduran vatandaşlar, sabah namazından sonra Kur’an-ı Kerim ziyafetinin ardından tekbirler, tehliller, salat-ü selamlar getirerek şehitlerin ruhlarını şad etti. Şehitleri anma programına Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’ da katılarak dualara âmin dedi.

umraniye canakkale anma 2Çanakkale Zaferi’nin 101’inci yılı münasebetiyle sabah namazı ile başlayan Çanakkale Şehitlerini Anma Programı kapsamında namaz sonrası vatandaşlara, vatanını savunmak için zor şartlarda mücadele veren askerlerin tayınında bulunan buğday çorbası ve şekersiz üzüm hoşafı ile asker ekmeği ikram edildi.

umraniye canakkale anma 1

Reklamı Geç