Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ÜMRANİYE’DE BİR İLKE DAHA İMZA ATILDI

Ümraniye Belediyesi, ilçe sınırları

Ümraniye Belediyesi, ilçe sınırları içinde bulunan asansörlerin periyodik kontrol faaliyetlerini artık kendi içinde kurduğu “Ümraniye Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü Asansör Muayene Hizmetleri” birimi ile yapacak ve bu hizmet Türkiye’de ilk defa Ümraniye Belediyesinde uygulanacak.

umraniye ilk 12012 yılından itibaren Ümraniye Belediyesi adına asansör periyodik kontrol faaliyetleri TSE tarafından yürütülüyordu. 2017 yılı itibari ile Ümraniye ilçesi sınırları içerisinde asansör kullanan vatandaşların can güvenliğinin daha iyi bir şekilde Ümraniye Belediyesi kalitesi ile sağlanması ve bütün asansörlere ulaşılabilmesi adına “Ümraniye Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü Asansör Muayene Hizmetleri” birimi tarafından yürütülmeye başlanacak. 24.06.2015 tarihinde yayınlanan “Asansör İşletme, Bakım ve Periyodik Kontrol Yönetmeliği” nin periyodik kontrol maddesinde geçen ibarede, “ilgili idarenin; A Tipi Muayene Kuruluşu olması ve bakanlıktan yetki alması durumunda periyodik kontrol faaliyetini yürütebilir” denilmektedir.

umraniye ilk 2Bu kapsamda göreve geldiği günden itibaren hizmette ve kalitede örnek belediye olmak metoduyla faaliyetlerini düzenleyen Ümraniye Belediyesi, 03.03.2016 tarihinde Türk Akreditasyon Kurumuna (TÜRKAK) başvurularını yapıp, 03-05.10.2016 tarihleri arasında TÜRKAK denetiminden geçti ve 01.12.2016 tarihinde TÜRKAK tarafından alınan karar ile TS EN ISO/IEC 17020:2012 standardına göre asansör periyodik kontrol kapsamında akredite edildi. Artık Ümraniye sınırları içerisindeki tüm asansörlerin yıllık periyodik kontrolleri, 2017 yılı itibarıyla Ümraniye Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü Asansör Muayene Hizmetleri Birimi tarafından yapılacak. Ümraniye Belediyesi, Türkiye’de asansör periyodik kontrolleri kapsamında akreditasyonu alan ilk belediye oldu.

Reklamı Geç