Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ÜMRANİYE’DE BÜYÜK SİNOPLULAR BULUŞMASI..

Ümraniye Belediyesi’nin destekleriyle Sinop

Ümraniye Belediyesi’nin destekleriyle Sinop İli ve İlçeleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği (SİYAD) Ümraniye Şubesi’nin açılış töreninde 10 bin kişiye 2 ton mantı ikram edildi. Yöresel lezzetlerin vatandaşlarla buluştuğu SİYAD Tanıtım Günü’nde Grup İmera’nın şarkılarıyla eğlenen Ümraniyeliler, ikram edilen mantılardan tatmak için saatler öncesinden sıraya girerek renkli görüntülerin yaşanmasına sebep oldu.

Ümraniye Santral Meydanı’nda gerçekleşen açılış törenine Belediye Başkanı Hasan Can ve Eşi Saliha Can’ın yanı sıra; AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve AK Parti Sinop Milletvekili Dr. Nazım Maviş, Ümraniye Kaymakamı Suat Dervişoğlu,  AK Parti İlçe Başkanı Av. Mahmut Eminmollaoğlu, İlçe Millî Eğitim Müdürü Süleyman Gökçimen, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Hülya Taşçı, Sinop İli ve İlçeleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği (SİYAD) Genel Başkanı Mehmet Kuru, SİYAD Şube Başkanı Mustafa Yasin Çakar ve yönetim kurulu üyeleri, muhtarlar, STK Temsilcileri, mahalle başkanları, dernek başkanları, Sinoplu Hemşehriler ile on binlerce vatandaş katıldı. Sinop Halk Oyunları ekibinin gösterisiyle başlayan SİYAD Tanıtım Günü etkinlikleri, Ümraniye Belediyesi Mehter Takımı gösteriyle devam etti.

SİYAD Ümraniye Şubesi Başkanı Mustafa Yasin Çakar, “SİYAD Ümraniye Şubemizin açılışı ilçemize hayırlı olsun. Bugün burada bizden desteğini esirgemeyen ve her zaman yanımızda olan Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’a ve ekibine tüm Sinoplular adına teşekkür ediyorum” dedi.

Ardından Sinop İli ve İlçeleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği (SİYAD) Genel Başkanı Mehmet Kuru, “Desteklerinden dolayı Belediye Başkanı Hasan Can Bey’e teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

Daha sonra kısa bir konuşma yapan AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Av. Mahmut Eminmollaoğlu, “Dernekler ve vakıflar ülkemiz için önemli bir yere sahiptir” diyerek “Programın gerçekleşmesinde emeği olan Belediye Başkanımıza ve ekibine teşekkür ediyorum” dedi.

Belediye Başkanı Hasan Can, “Sinopluların bu yöresel şölenine hepiniz hoşgeldiniz. Hemşehri dernekleri, belediye olarak her konuda bizim partnerimizdir. Ümraniyemizde 700 civarında hemşehri derneği var. Bizler de hepsinin yanındayız. Hemşehri derneklerimizin yöresel tatlarını ve kültürlerini sergilediğimiz programlarımız oluyor. Ramazan ayında her bir hemşehri derneğine stant veriyoruz. Bugün de burada Sinop’umuzun Ümraniye Şubesi açılış gününde bir araya geldik. Kazanlar kaynıyor. Sinop’umuzun mantısını da hep birlikte yiyeceğiz” dedi. Türkiye’nin son günlerde yaşadığı durumdan da bahseden Başkan Hasan Can, Türkiye’nin her türlü zorluklardan başarıyla çıktığını, Türkiye’nin her zaman küllerinden doğduğunu ve mazlumun yanında zalimin karşısında olan bu milletin Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde yeniden en güçlü ülke olacağının altını çizdi. Başkan Hasan Can son olarak, Sinop ve diğer derneklere yapmış oldukları işler sebebiyle teşekkür etti. Daha sonra Başkan Hasan Can, SİYAD Ümraniye Şube Başkanı Mustafa Yasin Çakar’a teşekkür tablosu takdim etti.

Ümraniye Kaymakamı Suat Dervişoğlu yaptığı konuşmada, “Bu güzel günde hep birlikte olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Hepinize ikram edilecek olan mantılar şimdiden afiyet olsun” dedi.

AK Parti Sinop Milletvekili Dr. Nazım Maviş ise, “Sevgili Sinoplular ve Ümraniyeliler hepiniz bu güzel programa hoşgeldiniz. SİYAD’ımızın Ümraniye Şubesi hayırlı uğurlu olsun” dedi. Konuşmaların ardından Başkan Hasan Can ve tüm protokol, SİYAD Ümraniye Şubesi’nin açılış kurdelesini keserek, standlarda vatandaşlara Sinop mantısı ikram etti. Mantı ikramının ardından kaldığı yerden devam eden SİYAD Tanıtım Günü etkinlikleri, Grup İmera’nın sevilen şarkılarıyla daha da hareketlendi.

Reklamı Geç