Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ÜMRANİYE’DE ÇOCUKLARA ÇEVRE BİLİNCİ..

Ümraniye Belediyesi Çevre Koruma

Ümraniye Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’ne bağlı teknik ekip, ilçedeki anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liselerde binlerce öğrenciye çevre bilinci ve eğitimi vermeye devam ediyor.

umraniye cevre bilinci 2Ümraniye, 2013 yılında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın düzenlediği “Türkiye’nin En Temiz Şehri Yarışması”nda İstanbul’un en temiz ilçesi seçilmişti. Kazanmış olduğu bu ünvana yaraşır şekilde hizmetlerine devam eden Ümraniye Belediyesi, çevreye duyarlı bireylerin yetişmesi noktasında da önemli adımlar atıyor. Yıl içinde Ümraniye’de bulunan anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liselerde öğrencilere, Ümraniye Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’ne bağlı teknik ekip tarafından ‘Çevre ve Geri Dönüşüm’ konulu eğitim veriliyor.

umraniye cevre bilinci 3Bu kapsamda, Ümraniye 30 Ağustos Anaokulu’nda da minik öğrencilere yönelik bir eğitim programı gerçekleştirildi. Eğitimde; çevre kirliliği, hava kirliliği, su kirliliği, ambalaj atıkları, bitkisel atık yağları ile atık pillerin çevreye verdiği zararlarla ve geri dönüşümle ilgili konular işlendi. Verilen eğitimde minikler, temiz çevre ve geri dönüşüm konulu animasyon çizgi filmi izledikten sonra, aldıkları hediyeler ile mutlu oldular. Öte yandan çocuklar, belirlenen zamanlarda teorik çevre eğitiminin yanı sıra, teknik bir gezi olan ‘Ambalaj Atığı Ayrıştırma Tesisleri’ne giderek geri dönüşümü yerinde görme şansını da yakalamış oluyorlar.

umraniye cevre bilinci 1Ümraniye Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’ne bağlı teknik ekip tarafından ‘Çevre ve Geri Dönüşüm’ konulu eğitimler ilçedeki okullarda yıl boyunca devam edecek.

Reklamı Geç