Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ÜMRANİYE’DE YAŞLILAR YALNIZ DEĞİL..

Sosyal Belediyeciliğin en güzel

Sosyal Belediyeciliğin en güzel örneklerini hayata geçiren ve Yaşlı Hizmet Birimi ekibini oluşturan Ümraniye Belediyesi, ilçede yaşayan hasta, yaşlı ve bakıma muhtaç vatandaşları yalnız bırakmıyor.

Ümraniye Belediyesi, ilçede yaşayan hasta, yaşlı ve bakıma muhtaç vatandaşların daha iyi şartlarda yaşamlarını sürdürmeleri için hizmetlerine aralıksız bir şekilde devam ediyor. Belediyenin en çok hayır duası alan hizmetlerinden biri olan Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde çalışan Yaşlı Hizmet Birimi; ilçede yaşayan 65 yaş üstü, dezavantajlı, bakıma muhtaç yaşlıların evine hizmet götürüyor. Yaşlıların ev ortamlarında desteklenmeleri ve toplumdan soyutlanmadan yaşamını devam ettirmelerini sağlayan Ümraniye Belediyesi; bunun yanı sıra onların yaşam kalitelerinin yükseltilmesi ile sosyal ve kültürel ihtiyaçlarının karşılanmasını hedefliyor.

Ev Ziyaretleri, Ev Temizliği, Kişisel Bakım (Banyo, El Ayak Bakımı, Saç Bakımı, Saç- Sakal Kesimi),  Yaşam Alanı Düzenleme (Eşya Yardımı, Boya-Badana, Tamir-Tadilat, İlaçlama, Halı Yıkama), Hastane İş ve İşlemleri İçin Refakat (Kurul Raporu, Yatış- Çıkış İşlemleri), Antiş Takibi (Şeker, Tansiyon), Sosyal Aktiviteler (Geziler, Piknikler, Sinema, Tiyatro, Konser) gibi çalışmalarla yaşlıların hem sosyal hayatın içinde olması hem de kendilerini yalnız hissetmemeleri sağlanıyor.

Reklamı Geç