Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ÜMRANİYE’DEN ARAKAN’A ‘YARDIM EVİ’ UZANACAK..

AK Parti İstanbul Kadın

AK Parti İstanbul Kadın Kolları’nın, “AK Kadın İstanbul Mahallesi” projesiyle, Arakanlı Müslüman kardeşlerimize yardım eli uzatıldı. Bu vesileyle, zulüm gören ve göçe zorlanan Arakanlı Müslüman kardeşlerimiz için “Arakan’a Yardım Evi’ni Uzat Kampanyası” kapsamında Ümraniye Hanımeli Çarşısı’nda, Ümraniye Belediyesi, AK Parti İlçe Kadın Kolları ve Türk Kızılayı tarafından kermes açılışı gerçekleştirildi.

AK Parti İstanbul Kadın Kolları, “AK Kadın İstanbul Mahallesi” projesiyle zulüm gören ve göçe zorlanan Arakanlı Müslüman kardeşlerimize yardım eli uzattı. Proje kapsamında Bangladeş’te 200 evden oluşacak “AK Kadın İstanbul Mahallesi” kurulması hedefleniyor. Bu kapsamda Ümraniye Belediyesi ile AK Parti İlçe Kadın Kolları tarafından ve Türk Kızılayı dâhil olmak üzere STK’lar ile derneklerin de desteğiyle Arakanlı Müslüman kardeşlerimiz için “Arakan’a Yardım Evi’ni Uzat Kampanyası” kapsamında Ümraniye Hanımeli Çarşısı’nda kermes açılışı gerçekleştirildi. Kermes açılışına Belediye Başkanı Hasan Can ve Eşi Saliha Can’ın yanı sıra;  Kaymakam Suat Dervişoğlu, AK Parti İlçe Başkanı Av. Mahmut Eminmollaoğlu ve Eşi Gülendam Eminmollaoğlu, AK Parti İl Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Emine Uzun Büyükkaymaz, AK Parti Ümraniye Kadın Kolları Başkanı Hülya Taşçı, AK Parti Ümraniye Gençlik Kolları Başkanı Vehbi Ayvat, İlçe Millî Eğitim Müdürü Süleyman Gökçimen, Belediye Meclis 1. Başkan Vekili Hüseyin Erdoğdu, Kızılay Şube Başkanı Ali Şentürk, Belediye Meclis Üyeleri, Belediye Başkan Yardımcıları, AK Parti İlçe Başkan Yardımcıları ve yönetim kurulu üyeleri, İlçe Millî Eğitim Şube Başkanı Arif Karapıçak, Fatıma Derneği Üyeleri, muhtarlar, mahalle başkanları, dernek başkanları, STK temsilcileri, belediye birim müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Selamlama konuşmasının ardından proje hakkında bilgi veren AK Parti Ümraniye İlçe Kadın Kolları Başkanı Hülya Taşçı, “Dünya’da zulüm gören daha nice Müslümanlara yardım eli uzatabilmek adına inşallah bu tür projelerin sayısı artar ve bizler de bir nebze olsun katkı sağlamanın mutluluğunu yaşarız” diyerek konuşmasını bitirdi.

AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Av. Mahmut Eminmollaoğlu yaptığı konuşmada, “Böylesine güzel bir programı organize eden tüm kuruluşlardan ve belediyemizden Allah razı olsun” dedi. Eminmollaoğlu, “Dünya 5’ten büyüktür diyen ve mazlumların sesi olan tek lider Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır. Biz de elimizden geleni yaparak, zulme sessiz kalmamalıyız” dedi. “İnşallah evlerimizin sayısını kermesimiz sayesinde arttıracağız” diyen Mahmut Eminmollaoğlu, “AK Parti İstanbul Kadın Kollarına, AK Parti İlçe Kadın Kollarına ve Ümraniye Belediyesine teşekkür ediyorum” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can,Öncelikle herkes elini cebine atacak. Çünkü kermes demek, hayır hasenat demektir. Arakan’da yaşananlar yüreğimizi yakıyor. O yanan yüreğimizin soğumasını istiyorsak, Arakan’daki kardeşlerimizle ekmeğimizi paylaşmalıyız. Kimisi parası ile destek olacak, kimisi de evinde yapacağı ürünlerle. Bu vesileyle bu programın düzenlenmesinde emeği geçen sivil toplum kuruluşlarına çok teşekkür ediyorum” dedi.

Hanımeli Çarşısı’ndan da söz eden Başkan Hasan Can, “Hanımeli Çarşısında 18 adet küçük dükkânlarımız var. Bu küçük dükkânlar kadınlarımıza umut oluyor. Sadece el ürünlerinin satılmasına izin veriyoruz ve bunun karşılığında da hiçbir ücret almıyoruz. Kadınlarımıza umut olan bu çarşımız şimdi de Arakan’a umut olacak. Rabbim yaptığınız tüm yardımları kabul eylesin” diyerek konuşmasını bitirdi. Başkan Hasan Can konuşmasının ardından alandakileri teşvik ederek, proje için bağış toplanmasını sağladı. Bu anlık teşvikin sonucunda projeye yaklaşık 5 bin TL’lik katkı sağlanmış oldu.

Kaymakam Suat Dervişoğlu ise, “Çok önemli ve anlamlı bir faaliyet için bir aradayız. Her zaman olduğu gibi yine mazlumlara el uzatmak için bir araya geldik, bundan sonra da bir araya gelmeye devam edeceğiz. Allah, yaptığımız yardımları kabul etsin” diyerek konuşmasını noktaladı. Konuşmaların ardından Başkan Hasan Can ve protokol açılış kermesinin kurdelesini kesti.

Reklamı Geç