Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ÜMRANİYE’YE 15 BİN METREKARELİK DEV PARK…

Ümraniye Belediyesi, Esenkent Mahallesi’ne

Ümraniye Belediyesi, Esenkent Mahallesi’ne 15 bin metrekarelik bir park yapıyor. Bisiklet parkuru, spor aletleri, koşu ve yürüyüş parkuru ile çocuk oyun grubunun yer aldığı parkın inşaatı hızla devam ediyor. Tamamlandığında ilçenin en büyük parklarından biri olacak olan, hem görüntüsü hem de konumu ile Ümraniyelilere rahat bir nefes aldıracak.

Ümraniye Belediyesi, modern bölge parklarına bir yenisini daha ekliyor. Esenkent Mahallesi’nde yapımına başlanan 15 bin metrekarelik yeni park, hem bölgeye nefes aldıracak hem de estetik açısından artı değer katacak. Sosyal ve spor alanlarıyla, estetik açıdan da birçok donanımı içinde barındıran park ve yeşil alan projesi 7’den 70’e herkese hizmet verecek. Bir yandan yeni parkların yapımına devam ederken diğer yandan da parkların revize çalışmalarını tüm hızıyla sürdüren Ümraniye Belediyesi; ördekçi gölü dere bandı rekreasyon alanı yapım çalışmasına başladı.

Rekreasyon alanı projesi içerisinde; 6 takım çocuk oyun grubu, çocukların oyun ve eğlence ihtiyaçlarına cevap verirken, belirli aralıklarla yerleştirilecek. 4 takım açık hava spor aleti ile parkların çok amaçlı kullanılabilmesi için etrafına 1.500 metre uzunluğunda yürüyüş alanları ve bisiklet parkurları, 1 adet futbol sahası ve 2 adet basketbol sahası ile çocukların yanı sıra her yaştan vatandaşa hem spor yapma hem de dinlenme imkânı sağlayacak. Ümraniyelilere nefes alabilecekleri mekânlar kazandırmaya devam edecek olan Ümraniye Belediyesi, yapımını kısa sürede tamamlayacağı Esenkent mahallesi park ve yeşil alan düzenlemesiyle, Ümraniye’nin yeşiline yeşil katacak.

Reklamı Geç