Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ÜSKÜDAR BELEDİYE MECLİSİ’NDEN DARBE GİRİŞİMİNE SERT KINAMA..

Üsküdar Belediye Meclisi, 15-16

Üsküdar Belediye Meclisi, 15-16 Temmuz gecesi gerçekleştirilen darbe girişimine karşı ortak bir kamuoyu bildirisi yayınlamak üzere olağanüstü toplandı.

uskudar mecsil sert kınama 1Üsküdar Belediyesi’nin yeni hizmet binasındaki Encümen Salonunda yapılan Meclis Toplantısı, hain darbe girişimi ve terör saldırılarına karşı duruşumuzu ve tavrımızı en güçlü şekilde kamuoyuna duyurmak ve bu hainlerle yapılan mücadelede şehit düşen kahramanlarımızı anma gündemiyle bir araya geldi.

uskudar mecsil sert kınama 3“AMACIMIZ ŞEHİTLERİMİZİN HATIRASINI YAŞATMAK”

Olağanüstü oturuma Başkanlık eden Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, “Bu kamuoyu bildirisinde bizim tek amacımız, şehitlerimizin hatırasını yaşatmak, yakınlarının acılarını hafifletmektir.” Dedi. Daha sonra Başkan Hilmi TÜRKMEN, söz hakkı isteyen Meclis Üyeleri’ne tek tek söz verdi.

uskudar mecsil sert kınama 2Başkan Hilmi Türkmen, şehitlerin isminin sokaklara verilmesi yönünde paylaşımlarda bulunulmasının ardından konuyla ilgilendiklerini belirterek, “Şehitlerimiz için Üsküdar Müftülüğümüzle birlikte hatim programı düzenleniyor. Kısıklı’da topyekun bir birliktelik var. Bu program, Cumaya kadar sürecek. Cuma günü de bir hatim programı yapılacak” dedi.

Meclis Üyelerinin görüşlerini paylaşmasının ardından CHP’li ve AK Parti’li Meclis üyelerinin onay vermesi sonucu, ortak bildiri kabul edildi. Bildirinin kabulünün ardından Başkan Hilmi Türkmen, bildiri metnini okudu.

İşte Üsküdar Belediye Meclisi’nin darbe girişimine karşı ortak bildirisi; “Vatandaşı olmakla kıvanç duyduğumuz, vatanı ve milletiyle bölünmez bir bütün olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve aziz Milletimiz 15-16 Temmuz 2016 gecesi, eşi ve benzeri görülmemiş bir  ihanet ve terör saldırısına maruz kalmış, bu saldırılarda 208 güvenlik görevlisi ve sivil vatandaşımız şehit düşmüş ve binlercesi de yaralanmıştır.

Kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimizin içinde ve devletimizin değişik kademelerinde bir ur gibi yuvalanmış bulunan PDY/FETÖ adlı ihanet şebekesinin başlattığı bu hareket, gönlü vatan ve millet sevgisi ile dolu asker, polis ve sivil vatandaşlarımızın canlarını ortaya koyarak gerçekleştirdikleri mücadele sonucunda saatler içerisinde berhava edilmiştir.

Devletimizin Cumhurbaşkanını öldürmeyi, meşru yasama ve yürütme organlarını ortadan kaldırma, amaçlayan bu hain terör örgütü mensuplarına karşı ilçemizde halkımız tarafından tarihe altın harflerle geçecek bir destan yazılmıştır. Boğaz Köprüsünde, Çengelköy’de, Kuleli’de, Acıbadem’de, Üsküdar halkı, seçmiş olduğu muhtarlarımızla birlikte tek silahları olan imanları, yüreklerini ve bedenlerini ortaya koyarak hain kalkışmanın püskürtülmesinde en önemli rolü oynamıştır.

Bu kutlu mücadelede ilçemiz sınırları içinde maalesef 25 yurttaşımızı şehit verdik. Üsküdar Belediye Meclisi olarak bütün şehitlerimizi saygı ile anıyor, hepsine Allah’tan rahmet, ailelerine de metanet ve sabır, bütün yaralılarımıza da acil şifalar diliyoruz. Üsküdar Belediye Meclisi gösterilen bu büyük kahramanlıkların asla unutulmaması ve şehitlerimizin hatıralarının yaşatılması, yakınlarının acılarının paylaşılması için gerekli her turlu kararın alınmasını sağlayacaktır.

Belediye Meclisimizin her bir üyesi, devletimize ve milletimize yönelik her türlü kalkışma ve darbe girişimi ile terör saldırılarına karşı tâkatının sonuna kadar mücadele etmeye ve gerekirse canını dahi vermeye kararlıdır. Bu azim ve kararlılıkla milletimize ve devletimize yapılan bu hain saldırıları ve terör olaylarını şiddetle telin ediyoruz. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Reklamı Geç