Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ÜSKÜDAR CÜNEYT ÇAKIR SPOR TESİSİ TEMELİ DUALARLA ATILDI

Üsküdar Belediyesi, çocukların ve

Üsküdar Belediyesi, çocukların ve gençlerin hem sportif faaliyetler yapabilecekleri, hem de çeşitli alanlarda eğitim faaliyetlerinde bulunabilecekleri Cüneyt Çakır Ünalan Spor Tesisleri ve Bilgi Evi’nin temelini törenle attı. Spor kompleksine, ülkemizi yurt dışında başarıyla temsil eden Cüneyt Çakır’ın adını verilerek ünlü hakeme büyük jest yapıldı.

uskcnytckr3Üsküdar’da ülkemizi yurt dışında başarıyla temsil eden futbol hakemi Cüneyt Çakır’ın adını ölümsüzleştirecek spor tesisinin temeli atıldı. Törene, Ak Parti İstanbul 1’inci Bölge Milletvekili Adayı Erdal Yılmaz, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Ak Parti Üsküdar İlçe Başkanı Halit Hızır, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Yöneticisi Yemen Ekşioğlu, Üsküdar Amatör Spor Kulüp Başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

uskcnytckr2TESİSİN TEMELİ DUALARLA ATILDI

Dualar eşliğinde yapılan temel atma töreninde Başkan Hilmi Türkmen, protokol üyeleri ile harç makinesinin butonuna basarak temel atma töreni gerçekleştirildi.  Tören sonrası Ünalan Spor Kulübü sporcuları davul çalarak ve meşaleler yakarak başkan Hilmi Türkmen’e tezahüratta bulundular. TFF tarafından İstanbul dışında görevlendirilen ve temel atma törenine katılamayan başarılı hakem Cüneyt Çakır mesaj yollayarak, Başkan Hilmi Türkmen’e teşekkür etti.

uskcnytckr1EN GÜZEL HİZMETİMİZ GENÇLERE DOKUNDUĞUMUZ HİZMETLERİMİZDİR

Törende konuşan Başkan Hilmi Türkmen, ülke olarak başarısıyla iftihar edilen Cüneyt Çakır adına bir tesisin temelini atıyor olmanın bir mutluluk vesilesi olduğunu belirterek, “Spor tesislerimiz, bilgi evlerimiz, gençlik merkezlerimiz ve seneye hizmete girecek olan bilgi ve gözle evimiz gençlerimize en güzel hediyemizdir. Bütün bu hizmetlerin yanında en anlamlısı ve bizim içinde iftihar edeceğimiz en güzel hizmetimiz gençlere dokunduğumuz hizmetlerimizdir” şeklinde konuştu.

Üsküdar’da hizmetlerin hız kesmeden devam ettiğinin belirten Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, “Doğrusu bugün çok bereketli bir gün. Allah’a hamdolsun bu güzel şehrimize hizmet ara vermeden devam ediyoruz. Sabah bir başka mahallemizde, Bahçelievler’de yine spor kulübümüzün açılışını yaptık. Ardından yine Ünalan Mahallemizde Ünalan Parkımızın açılışını gerçekleştirdik. Şimdi de bu güzel mahallemizin sevgili gençlerine güzel bir tesis kazandırmak için ilk harcı sizlerle birlikte dökmek üzere bir aradayız. Aslında burada şu anda iki ayrı mutluluğu yaşıyoruz. Hem bir taraftan gençlerimize bir tesis yapmak üzere temel atacağız. Hem de hepimizin gururu, ülke olarak ve millet olarak her zaman başarısıyla iftihar ettiğimiz çok değerli dostumuz, gururumuz Cüneyt Çakır’ın adına bir tesisin temelini atıyor olmak ayrı bir mutluluk. Hayırlı uğurlu olsun. Biraz önce yerimde otururken bu arazi şartlarına baktım dedik ki zor bir arazi, zor bir arsa ve bu kadar zor şartlarda ancak bu kadar güzel bir tesis ortaya çıkar ve Cüneyt Çakır ismi aklıma geldi. Nasıl ki Cüneyt Çakır hocamız zor maçları kolaya çevirdiyse bir zor arsayı da kolay eyledi diye düşünüyoruz.” şeklinde konuştu.

2016 YILINDA HİZMETE GİRECEK

Dünyaca ünlü futbol hakemimiz Cüneyt Çakır’ın adını taşıyacak tesis basketbol, voleybol, hentbol sahası ve 700 kişilik tribün, jimnastik salonu, takım soyunma odaları, 5 kulvarlı yarı olimpik yüzme havuzu ve 200 kişilik tribün, kapalı otopark, kafeterya, bay-bayan fitness salonlarıyla birlikte sporu her kesimin yaşamının bir parçası haline getirecek. Spor kompleksinin 2016 yılında hizmete girmesi planlanıyor.

Reklamı Geç