Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ÜSKÜDAR İNOVASYON MERKEZİ İLK MEZUNLARINI VERDİ

Üsküdar İnovasyon Merkezi bünyesinde

Üsküdar İnovasyon Merkezi bünyesinde başarı gösteren 40 kursiyer, 320 saatlik eğitimin ardından düzenlenen törenle sertifikalarını aldı.

uskinovasyn5İstanbul Kalkınma Ajansı, Üsküdar Belediyesi ve Üsküdar Kaymakamlığı işbirliğiyle geçtiğimiz aylarda 2014 Çocuklar ve Gençler Mali Destek Programı kapsamında desteklenmeye değer görülerek hayata geçirilen ‘Üsküdar İnovasyon Merkezi’ projesinin ilk aşamasını tamamladı. Proje kapsamında ilk etapta seçilen 40 kursiyer, eğitimlerini başarıyla tamamlayarak sertifikalarını  aldı.

uskinovasyn4ELDE EDİLEN KAZANIMLAR ELE ALINDI

Üsküdar Sözbir Royal Residence Hotel’de düzenlenen serfitika törenine Üsküdar Kaymakamı Mustafa Güler, Üsküdar Belediye Başkan Yardımcısı Mete Yapıcı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan Aydın, kursiyerler ve basın mensupları katıldı. Üsküdar İnovasyon Merkezi Projesi’nin kapanış programında yapılan sunumlarda hayata geçirilen projeyle elde edilen kazanımlar anlatıldı. Projenin aşamalarının da anlatıldığı programda gelişen teknolojinin insan hayatındaki önemine de vurgu yapıldı.

uskinovasyn1“BU PROJEDE YER ALMAK İNSANLIĞA KATKI SAĞLAMAKTIR”

İnovasyonun insan hayatını kolaylaştırmada büyük öneme sahip olduğunu dile getiren Üsküdar Belediye Başkan Yardımcısı Mete Yapıcı, “Günümüzde bu inovasyon projeleri sayesinde hayatın israfı, insanın israfı ve emeğin israfı en aza indi. Mekatronik  gelecekte bu israfı en aza indirecek bir proje olarak görüyoruz bu çalışmayı. Bu projede yer almak insanlığa katkı sağlamaktır.  Bu projenin hazırlanmasında  bizim de belediye olarak küçük bir katkımız bulunduğu   için kendimizi mesut hissediyoruz. Ancak asıl katkıyı bu projede yer alanlar sağlayacak ve ilkemizi en yüksek yarınlara taşıyacaklardır” ifadelerini kullandı. Program konuşmaların ardından davetlilere ikram edilen iftarla birlikte sona erdi.

uskinovasyn3PROJE NEYİ AMAÇLIYOR?

Haydarpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde yapılan Üsküdar İnovasyon Merkezi, çocuk ve gençlerin yeni teknolojilerin yanı sıra üretim modelleriyle tanışmalarını sağlayacak. Yenilikçilik kapasitesinin geliştirilmesine, bilgi ve becerinin arttırılmasına da katkı sağlaması amaçlanan projede, gençlerin uygun iş alanlarına yönelik istihdamına da katkı sağlanmış olacak.

uskinovasyn2

Reklamı Geç