Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ÜSKÜDAR SAHAF FASTİVALİ KİTAPSEVERLERİ AĞIRLIYOR..

3. Üsküdar Sahaf Festivali, Kültür

3. Üsküdar Sahaf Festivali, Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı’nın katılımıyla gerçekleşti. Stantları gezerek kitapları inceleyen Bakan Avcı, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’e yaptığı kültürel çalışmalardan dolayı teşekkür etti.

uskudar sahaf festival 2Üsküdar Sahili’nde düzenlenen festivalin açılışına Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen ve çok sayıda vatandaş katıldı. Festival alanına gelen Bakan Avcı vatandaşlarla selamlaştıktan sonra stantları gezdi. Kitapları inceleyen Bakan Nabi Avcı yazarlarla sohbet etti. Festivalin açılış konuşmasını gerçekleştiren Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, “Bugün burada daha önceki yıllarda olduğu gibi kitap kokusu ile deniz kokusunu birlikte almak üzere bir aradayız. Bu güzel tarihi alanda Sahaflar Festivali adıyla düzenlediğimiz, 71 sahafımızın iştirakiyle inşallah 23 Ekim’e kadar hem Üsküdarlıların, hem İstanbulluların hizmetinde olacak olan özellikle kitapseverleri, okurlarımızı, yazarlarımızla buluşturma adına düzenlemiş olduğumuz bu sahaflar festivalimiz kültür hayatımıza, geleneğimize, tarihimize hayırlı olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum” dedi.

uskudar sahaf festival 1Üsküdar’ın bir kültür şehri olduğunu ifade eden Başkan Türkmen, “Üsküdar’ımız her şeyden önce kadim medeniyetimizin önemli bir beşiği, merkezi. Aynı zamanda Üsküdar bir kültür şehri, bir sanat şehri. Bu güzel şehide kitap ve okumak adına ne yapsak azdır. Sahaflar festivali sadece kitapların okunup satıldığı bir yer değildir. Aynı zamanda burası bir ilim ve irfan meclisidir” şeklinde konuştu.

uskudar sahaf festival 3Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’in gençlere yönelik ve kültür alanında yaptığı çalışmaları takdir eden Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, “Yıllardan beri Üsküdar’da özellikle gençleri kitapla, kalemle, defterle buluşturmak için gerçekten çok güzel çalışmalar gerçekleştirdi, gerçekleştiriyor. Bugün de onlardan birini birlikte açıyoruz” diye konuştu.

uskudar sahaf festival 4Yerel yönetimlerin kültür ve sanat adına yaptıkları çalışmaları takdir eden Bakan Nabi Avcı, “Yerel yönetimlerimiz bu konuda çok hayırlı işler yapıyorlar. Ben sayın başkanımızın şahsında  kendilerine çok teşekkür ediyorum” dedi. Konuşmanın ardından bakan Nabi Avcı, Başkan Hilmi Türkmen ile festivalin açılış kurdelesini kesti. 3’üncü Üsküdar Sahaf Festivali, 8-23 Ekim süresince 10.00 – 21.00 saatleri arasında ziyaretçilere açık olacak.

Reklamı Geç