Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ÜSKÜDAR’A BİR ÖDÜL DAHA GELDİ…

Üsküdar Belediyesi, 2014’ün proje

IMG_0263Üsküdar Belediyesi, 2014’ün proje bakımından en verimli 4 kamu kuruluşundan biri olarak seçildi. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın düzenlemiş olduğu Verimlilik Proje Yarışması’nda Üsküdar Belediyesi, “kamu” kategorisinde Veri Analizi ve Kontrol Sistemi (VAK) projesi ile “Özel Ödül” aldı.

Ödül töreninde bir konuşma yapan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, hafta boyunca Türkiye’nin farklı şehirlerinde yapılacak etkinliklerle, verimlilik konusunun önemini vurgulamaya ve toplumun değişik kesimlerinin bu konuya ilgisini artırmaya çalışacaklarını söyledi. Verimliliğin sadece sanayiyi ve ekonomiyi değil, hayatın her alanını, 77 milyon vatandaşın her birini ilgilendiren çok önemli bir konu olduğunu ifade eden Işık, “Bu nedenle, etkinliklerimizi çok geniş bir hedef kitlesine hitap edecek şekilde gerçekleştireceğiz” diye konuştu.

“ESKİ KÖYE YENİ ADETLER GETİRMELİYİZ”

Etkinlik ve verimliliğin, insan kaynağının, entelektüel kapasitenin, Ar-Ge harcamalarının, nicelik ve niteliğin senkronize şekilde artırılması gerektiğine dikkati çeken Bakan Işık, “İş yapma tarzımızı ve rekabet aldığımızın kültürel temellerini de sürekli gözden geçirmeli, eski köye yeni adetler getirmeliyiz. Rekabet gücünü, mevcut pazar payıyla tanımlamak yerine, sürdürülebilir büyümeyi sağlayacak üretim faktörlerinin tümünü kapsayan verimlilik düzeyi olarak görmeliyiz” dedi.Konuşmaların ardından toplam 22 işletme ve 4 kamu kuruluşuna, 2014 Verimlilik Proje Ödülleri verildi.

IMG_0270VAK ÖZEL ÖLÜLÜ ÜSKÜDAR’IN

Veri Analiz ve Kontrol Sistemi, Üsküdar Belediyesi tarafından gerçekleştirilen bütün faaliyetlere ilişkin hizmet tanımlarının mahalle-cadde-sokak bazlı detaylı takibini içeren bir performans takip modeli olarak devam ediyor. VAK ile Belediye tarafından  üretilen tüm hizmetlerin, tasarlanan performans takip modeline uygun olarak takibi, raporlanması ve denetimi gerçekleştiriliyor. Böylece Belediyede kurumsal kapasiteyi ölçmeye ve değerlendirmeye yarayan kurumsal bir hafızada oluşturulmuş oluyor. Ödülü, Üsküdar Belediye Başkan Yardımcısı Serdar Güleç, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’tan aldı.

 

Reklamı Geç