Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ÜSKÜDAR’A HER ALANDA ÖDÜL ÜSTÜNE ÖDÜL YAĞIYOR..

Üsküdar Belediyesi Folklor ve

Üsküdar Belediyesi Folklor ve Turizm Derneği (ÜFTUD) Halk Oyunları Ekibi, Türkiye Halk Oyunları Federasyonu (THOF) tarafından gerçekleştirilen yarışmadan iki kupayla döndü. Üsküdar Belediyesi’ni her zaman başarıyla temsil eden ÜFTUD, büyükler kategorisinde ikinciliği, gençler kategorisinde ise üçüncülüğü elde ederek yarışmadan alnının akıyla ayrıldı.

uskudar folklor odul 4Elde edilen başarıların ardından Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen tarafından ağırlanan ÜFTUD temsilcileri, birer altınla ödüllendirildi. Üsküdar Belediyesi Folklor ve Turizm Derneği Müdürü Hasan Tiryaki, 2-3 Nisan tarihlerinde İstanbul Bölge Yarışması’nda yer alacak ekibinden övgüyle bahsederken gözlerini  yeni kupalara diktiklerinin de altını çizdi.

uskudar folklor odul 2“AMACIMIZ ANADOLU’NUN MOTİFLERİNİ İNSANLARA SUNMAK”

Üsküdar Belediyesi Folklor ve Turizm Derneği (ÜFTUD) Halk Oyunları Ekibi çalışmalarını Güzeltepe Kültür Merkezi’nde sürdürüyor. Öğrencilere Trabzon, Bodrum, Eğin yörelerine ait oyunlar ve Anadolu motifleri öğretiliyor.​ Üsküdar’da yaşayan farklı renkleri, Anadolu’nun güzel motiflerini tek bir çatı altında buluşturmayı hedefleyen ÜFTUD, halk oyunlarını birlik-beraberlik, dayanışma ve kaynaşma ruhunun sembolü olarak görüyor. Bu doğrultuda yedi bölgenin oyunlarının ders olarak verilmesi kararını alan yönetim kurulu, Anadolu’nun tüm motiflerini içerisinde barındıran Üsküdar’da, bu değerleri Üsküdarlılar’a ve İstanbullular’a sunmayı hedefliyor.​

uskudar folklor odul 3

uskudar folklor odul 1

Reklamı Geç