Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ÜSKÜDAR’DA DUALAR ÇANAKKALE ŞEHİTLERİ İÇİN YÜKSELDİ

Üsküdar Belediyesi’nin, insanlık tarihinin

Üsküdar Belediyesi’nin, insanlık tarihinin en büyük ve en çetin savaşlarından birisinin yaşandığı Çanakkale Savaşlarının 100. yıldönümü dolayısıyla düzenlediği etkinlikte şehitlerimizin hatırasına Mevlid-i Şerifler okundu, dualar edildi. 

üskcank2Üsküdar Belediyesi Çanakkale Savaşları’nın 100’üncü yılında savaş sırasında hayatını kaybeden askerleri unutmadı. Üsküdarlı vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği Mevlid-i Şerif programında eller semaya şehitler için kalktı. Üsküdar  Kaymakamlığı, Üsküdar Belediyesi, Üsküdar Müftülüğü ve Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile Mihrimah Sultan Camii’nde gerçekleştirilen ‘Çanakkale Şehitlerinin 100. Yılı Mevlid Merasimi’ etkinliğinde; Vatan için canlarını vererek tarihin en şanlı destanlarından birisini yazan 250 bin şehidimizin anısına İstanbul’un çeşitli camilerinden programa katılan 17 müezzin Kur-an’ı Kerim ve Melid-i Şerifler okuyup dualar etti. Mehmet Kemiksiz ve Enderun Hafızları Musiki Topluluğu naat ve kasideleriyle etkinliğe farklılık kattı.

üskcank4“TÜM ŞEHİTLERİMİZİ RAHMETLE ANIYORUZ”

Düzenledikleri programa vatandaşların yoğun ilgi göstermesinden memnun olduklarını belirten Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, “Üsküdarımızın en güzel camilerinden birisi olan Mihrimah Sultan Camii’nde bir mevlid programı düzenlemek istedik. Şu anda gördüğünüz gibi mevlid programımız bir yandan devam ederken  Üsküdarımızın bu meşhur  etli Hüdai pilavımızı  mevlide gelen dostlarımıza cemaatimize ikram ediyoruz. Ben tüm şehitlerimizi, tüm şühedayı rahmetle anıyorum. Gördüğünüz gibi ilgi alaka oldukça fazla ben Üsküdarlı dostlarımıza çok teşekkür ediyorum. Bu pilav afiyet olsun şifa olsun onlara, geçmişlerimizin ruhu şehitlerimizin ruhu şad olsun diyorum” dedi. 

üskcank5Mihrimah Sultan Camii’nde okunan duaların ardından, camii avlusunda vatandaşlara Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen tarafından helva ve pilav dağıtıldı.

üskcank3ÜSKÜDAR’DAN ÇANAKKALE ŞEHİTLERİNE FİDAN

Üsküdar Belediyesi Bilgi Evleri’nde eğitim gören minikler Çanakkale Savaşları’nın 100’üncü yıl dönümünde şehitleri unutmadı. Cumhuriyet Mahallesi’nde düzenlenen törende Üsküdarlı minikler, dualar eşliğinde 250 bin şehidin anısına 250 adet fidan dikimi gerçekleştirdi. Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, AK Parti Üsküdar Teşkilatı Başkanı Halit Hızır, birim müdürleri, öğretmenler, öğrenciler, veliler ve basın mensuplarının katıldığı tören şehitlerin anısına saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Okunan Kur’an-Kerim’in sonrasında etkinlikte şiir ve hikaye okuyan minikler, Başkan Hilmi Türkmen ile fidan dikmenin heyecanını yaşarken taşıdıkları dövizlerde, fidan dikmenin önemine de dikkat çektiler.

üskcank1“BU FİDANLARI HER GÖRDÜĞÜMÜZDE ŞEHİTLERİMİZ AKLIMIZA GELECEK”

Çocuklar ile birlikte fidan diken Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, 18 Mart’ın önemine dikkat çekerek, “Üsküdar Belediyesi olarak bilgi evi çocuklarımız ile birlikte ‘her şehit bir fidan’ başlığı altında güzel bir organizasyon tertip etmiş durumdayız. 250 bin şehidimizin anısına Üsküdar’ımızdaki bu mahallemizde 250 adet fidan diktik çocuklarımızla beraber. Fidan hayattır, fidan gelecektir, fidan ölümsüzdür adeta dolayısıyla şehitlerimizin ölümsüzleşmesi devamlı onların bizim hayatımızda var olması ve şehitlerimizi şehit olmaya götüren o ruh halinin gençlerimiz, çocuklarımız içinde yaşatılması amacıyla bu programı tertip ettik. 250 bin fidanımızı çocuklarımızla bu fidanlar ile birlikte diktik. Çok güzel oldu çok anlamı bir program. Bu fidanlar burada büyüyecek yetişecek. Bu fidanları her gördüğümüzde Çanakkale şehitlerimiz başta olmak üzere tüm şehitlerimiz aklımıza gelecek” dedi.

Şehitler için fidan diken Bilgi evi öğrencileri ise düzenlenen etkinlikten dolayı memnun olduklarını dile getirerek, şehitler için fidan dikmenin mutluluğunu yaşadıklarını söylediler. Başkan Hilmi Türkmen ve Halit Hızır minik öğrencilerle birlikte fidan dikip sulama yaptı. Kendilerine sevgi gösterilerinde bulunan birbirinden sevimli öğrencilerle düzenlenen anlamlı etkinlikte bol bol hatıra fotoğrafı çektirerek sohbet etti.

Reklamı Geç