Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ÜSKÜDAR’DA GÖRKEMLİ CUMHURİYET YÜRÜYÜŞÜ..

Cumhuriyet’in kuruluşunun 92’inci yılı,

Cumhuriyet’in kuruluşunun 92’inci yılı, Üsküdar’da büyük bir coşkuyla kutlandı. Yüzlerce vatandaşın katılımıyla gerçekleştirilen yürüyüşe Cumhuriyetin kuruluş yıldönümüne özel 92 metrelik dev Türk Bayrağı açıldı.

uskbyrk329 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 92. yılı kutlamaları kapsamında belediye önünden Şemsi Paşa Meydanı’na kadar gerçekleştirilen yürüyüşe; Üsküdar Kaymakamı, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Mustafa Güler, 15. Füze Üst Komutanı Hava Tuğgeneral Şener Yazıcı, gaziler, sivil toplum temsilcileri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

uskbyrk7CUMHURİYET’İN 92. YILINA ÖZEL 92 METRELİK DEV BAYRAK

Kortej yürüyüşüyle başlayan kutlamalarda Cumhuriyetin 92’inci kuruluş yılına özel 92 metre uzunluğunda Türk Bayrağı açıldı. Yürüyüşe katılan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen dev Türk bayrağını öğrencilerle birlikte taşıdı.

uskbyrk6“BU ÜLKE HEPİMİZİN HEPİMİZ KARDEŞİZ”

Barış ve kardeşlik mesajı veren Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, “Üsküdarlı gençlerimizle beraber 92 metre uzunluğunda bir bayrak hazırladık. Üsküdar’ımızın merkezinden Şemsi Paşa Meydanı’na doğru yürüyüş yapıyoruz. Sloganımız ‘İyi ki Türkiye Var, İyi ki Cumhuriyet Var’. Bu güzel şehirde ve bu güzel ülkede huzur içerisinde, barış içerisinde, kardeşlik içerisinde daha nice 92 yıllar görmek üzere birlik beraberliğimiz artarak devam etsin. Bu ülke hepimizin, hepimiz kardeşiz. Yaşasın Türkiye, yaşasın Cumhuriyet, ne mutlu bu güzel ülkede yaşayan bütün insanlara. Bütün vatandaşlarımızla omuz omuza hep birlikte daha güzel bir Türkiye’de buluşmak dileğiyle herkese iyi bayramlar diliyorum” ifadelerini kullandı.

uskbyrk8100. YILDA 2 BİN 23 METRELİK BAYRAK

Bayrak uzunluğunun her yıl uzayacağını da dile getiren Başkan Hilmi Türkmen, Cumhuriyetin 100’üncü kuruluş yıldönümüne özel Türk bayrak üretileceğini belirterek, “Her yıl bayrak uzayacak. Bu yıl 92 metre, seneye 93 metre, 100’üncü yılda 2023 yılında da 2 bin 23 metre bayrak yapacağız” diye konuştu. Cumhuriyet kutlamaları yürüyüşüne protokol üyeleri ve yüzlerce öğrencinin yanı sıra gaziler de katıldı. Kıbrıs Gazisi Kazım Kalelioğlu,“Bugünkü kutlu günümüzde, Cumhuriyetimizin kurulduğu bugünde çok mutluyuz. Bu mutluluğumuzun ebediyen devam etmesini istiyoruz. Memleketimizde yaşanan olumsuz olayların ortadan kalkmasını ve kardeşlik çerçevesi içerisinde yaşamayı ümit ediyoruz” diye konuştu.

uskbyrk4Dev bayrakla marşlar ve sloganlar eşliğinde ilerleyen kortejin yürüyüşü Şemsi Paşa Meydanı’nda son buldu. Burada resmi tören gerçekleştirilerek saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Atatürk anıtına çelenk bırakıldı.

Reklamı Geç