Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ÜSKÜDAR’DA KONUŞAN ALBAYRAK, KILIÇDAROĞLU’NA YÜKLENDİ..

AK Parti Üsküdar İlçe

AK Parti Üsküdar İlçe Başkanlığı’nın düzenlediği “1. Yerel Yönetimler Üsküdar Şurası”nda konuşan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, yine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yüklenerek;  “Yalandan ölen görsek herhalde ana muhalefetin başındaki zat yaşamayacak olurdu. İnsan bu kadar yalan söyler mi. Arada bir doğruyu söyle o da yok” dedi.

ak uskudar berat albayrak 5Vakıfbank Spor Kompleksi’nde “3 yılda 300 eser” sloganıyla yapılan programa Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Üsküdar Kaymakamı Mustafa Güler, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak ile Üsküdarlılar katıldı. Programda MÜSİAD ile Üsküdar Belediyesi arasında istihdam protokolü imzalandı. Programda konuşan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, 3 yılda  ilçeye yapılan hizmetleri anlatarak, “Bu güzel şehrimize ne kadar hizmet yapsak yakışıyor. Bu güzel şehir en güzel şeylere layık. İşte asrın projesi Marmaray, Avrasya Tüp Geçit Projesi, Çamlıca Cami, Üsküdar – Ümraniye – Çekmeköy Metro Hattı, Beylerbeyi sahil düzenleme projesi, bunlar yüz akı projelerdir. Bunlar bir istikrarın sonucudur. Daha çok yapacak işimiz var. 3 yılda değil 300 eser kalan 2 senemizde de toplam 5 yılda 500’ü aşkın eserle birlikte Üsküdar’a kalıcı eserler bırakacağız.” dedi. Başkan Türkmen, ayrıca MÜSİAD ile istihdam protokolü imzalayacaklarını 2.5 yılda 8 bin gence iş bulduklarını yapılacak olan protokolle 2 yılda 10 bin genci iş sahibi yapacaklarını söyledi.

ak uskudar berat albayrak 3Programa katılan Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, 16 Nisan’da yapılacak olan cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi referandumuyla ilgili açıklamalarda bulundu. 16 Nisan’da yapılacak seçimin bir parti seçimi olmadığını belirten Bakan Albayrak, “16 Nisan’da son 3-5 yılda yaşadığımız bütün krizlerin son 15 yılda Türkiye’nin büyük Türkiye yolculuğunda şahit olduğumuz bütün değişimlerin gözden geçirileceği ve neticesinde bir karar verileceği bir seçimdir” dedi. Oylanacak anayasa değişikliğinin cumhurbaşkanına meclisi feshetme yetkisi vermediğinin altını çizen Albayrak, “Diyor ki bir sabah kalkacak meclisi fesih edecek. Yalan… Esas 82 anayasası cumhurbaşkanına öyle bir yetki veriyor ki cumhurbaşkanı tek başına meclisi fes edebiliyor. Ama 16 Nisan’da bu anayasa geçerse, eğer cumhurbaşkanı meclisi fes ederse kendisi de seçime gitmek zorunda. Belediye başkanı seçmede sınır var mı? Bugün Türkiye’de 30 yıldır belediye başkanı olan var. Peki cumhurbaşkanını kaç kere seçiyoruz. En fazla iki defa. Arkadaş bu mu diktatörlük” açıklamasında bulundu.

ak uskudar berat albayrak 2“16 Nisan’da son 3-5 yılda yaşadığımız bütün krizlerin son 15 yılda Türkiye’nin büyük Türkiye yolculuğunda şahit olduğumuz bütün değişimlerin gözden geçirileceği ve neticesinde bir karar verileceği bir seçimdir” diyen Albayrak, şunları söyledi: “Ne diyoruz biz tek millet tek bayrak tek devlet tek vatan. Arkadaş sen bundan neden rahatsız oluyorsun. Biz diyoruz ki 80 milyonla tek milletiz. Var mı bundan rahatsız olan. Bundan rahatsız olan bu millete mensup değildir.”

ak uskudar berat albayrak 4

ak uskudar berat albayrak 2

Reklamı Geç