Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ÜSKÜDAR’DA OKULLARIN TEMİZLİĞİ BELEDİYEDEN..

Üsküdar Belediyesi ekipleri yaz

Üsküdar Belediyesi ekipleri yaz boyu çalışarak, ilçedeki tüm ilk ve orta dereceli eğitim kurumlarının temizlik ve bakım faaliyetlerini tamamladı. İlçe genelinde yapılan kapsamlı temizlik çalışması sonucunda liseler ve ilköğretim okulları, yeni eğitim öğretim yılını tertemiz karşıladı.

uskoktmz1RAKAMLARLA ÜSKÜDAR’DA EĞİTİM

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü verilerine göre bu yıl 306 okul ve eğitim kurumuyla öğrencilere kucak açan Üsküdar’da 4 bini aşkın derslik ve 100 binin üzerinde ilk ve orta dereceli öğrenci bulunuyor. Üsküdarlı öğrencileri geleceğe 4 bin 700’ün üzerinde öğretmen hazırlıyor. Üsküdar’da ilkokul ve ortaokul kademelerinde derslik başına 30 öğrenci düşerken, bu oran genel ortaöğretimde derslik başına 27 öğrenciye düşüyor. Üniversiteler Şehri olarak bilinen Üsküdar ayrıca sekiz üniversiteye ev sahipliği yapıyor.

uskoktmz237 BİN YENİ KADRO

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından alınan kararla atanan 37 bin yeni öğretmen de bugün ilk kez ders vermenin heyecanını yaşadı. 15 Eylül’de gerçekleşen atamalarda en fazla kadro 4 bin 189 ile sınıf öğretmenliğine verilmişti.

Reklamı Geç