Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ÜSKÜDAR’DA SOKAK HAYVANLARINA ÜCRETSİZ MİNİK DOSTLAR KLİNİĞİ..

Üsküdar Belediyesi tarafından sokak

Üsküdar Belediyesi tarafından sokak hayvanlarına özel ücretsiz olarak hizmet vermek amacıyla kurulan “Minik Dostlar Kliniği” açıldı. Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’in katılımıyla gerçekleştirilen açılışta, Üsküdarlı hayvanseverler tarafından bulunarak kör olmaktan kurtarılan yavru bir kedinin kontrolleri klinik veterinerleri tarafından gerçekleştirildi.

uskudar minikr dostlar kliniği 8Üsküdar Belediyesi tarafından sokak hayvanlarına ücretsiz olarak hizmet vermek üzere hayata geçirilen Minik Dostlar Kiniği açılışı Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’in ev sahipliğinde 21 Kasım Pazartesi günü gerçekleştirildi. Açılış, HayKonfed Üsküdar Sorumlusu Yeşim Özköse Kızıltuğ ve hayvanseverlerin yoğun katılımı ile gerçekleşti. Kliniğin açılışında Üsküdarlı hayvansever vatandaşlar tarafından geçtiğimiz günlerde bulunarak düzenlenen kampanya ile sosyal medyada büyük bir farkındalık yaratan ve Üsküdar Belediyesi tarafından katarakt ameliyatı yaptırılarak kör olmaktan kurtarılan yavru kedinin kontrolleri de gerçekleştirildi.

uskudar minikr dostlar kliniği 4Açılışta konuşan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, “Üsküdar Belediyesi olarak, Üsküdar’da yaşayan her canlı için mutlu bir yaşam alanı oluşturmak için çalışıyoruz. Bu hedefle hayata geçirdiğimiz Minik Dostlar Kiniği de belediye olarak büyük önem verdiğimiz girişimlerimizden biri. Anadolu yakasında bir ilk olması yönüyle de ayrıca bir değer atfediyoruz. Minik Dostlar Kliniği’nin diğer belediyelere de bir örnek olmasını diliyoruz. Üsküdar Belediyesi olarak, her canlının hayatı bizim için önemli. Hakimbaşı’ndaki hayvan barınağında da rehabilitasyon çalışmalarımız devam ediyor. Bu alandaki çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

uskudar minikr dostlar kliniği 7Günde 12 ameliyat ve ücretsiz ambulans hizmeti. Üsküdar’da yaşayan sahipsiz sokak hayvanlarının daha iyi şartlardan tedavi edilmesini sağlamak amacıyla belediye insiyatifi ile kurulan Minik Dostalar Kliniği’nde, 2 ameliyathane ve tedavi üniteleri bulunuyor. Günde 12 ameliyat gerçekleştirmeye ve aynı anda 30 hayvanın muayene edilmesine elverişli Minik Dostlar Kiniği, sahipsiz hayvanlar için ücretsiz olarak ambulans hizmeti de verecek.uskudar minikr dostlar kliniği 5

uskudar minikr dostlar kliniği 6

uskudar minikr dostlar kliniği 3

uskudar minikr dostlar kliniği 2

uskudar minikr dostlar kliniği 1

Reklamı Geç