Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ÜSKÜDAR’DA SUCUK – EKMEK ZİYAFETİ…

Üsküdar Belediyesi ile Tüm

Üsküdar Belediyesi ile Tüm Kayserililer Yardımlaşma ve Kültür Derneği (TÜMKAYDER) tarafından Üsküdar Şemsipaşa Meydanı’nda Sucuk Festivali düzenlendi. İlk kez düzenlenen festivale Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Üsküdar Kaymakamı Mustafa Güler Kayseri Büyük Şehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Kayserililer Yardımlaşma ve Kültür Derneği Başkanı Fatih Doğan ve çok sayıda dernek üyesi ile vatandaş katıldı.

ussucuk5Festival öncesi öğle yemeğinde hemşerileriyle bir araya gelen Bakan Yıldız yemek sonrası festival alanına geçti. Festivalde Şahin Sucukları sponsorluğunda 1.5 ton sucuk ızgara edilerek 10 bin vatandaşa ikram edildi. Yöresel sanatçılarında sahne aldığı şenlikte vatandaşlar hem sucuk lezzetini tattı hem de gönüllerince eğlendi. Bakan Yıldız festivalde kurulan mangal standının başına geçerek basın mensuplarına ve hemşerilerine sucuk ekmek ikramı yaptı.

ussucuk2BAKAN YILDIZ’DAN ÇÖZÜM SÜRECİ VURGUSU

Nevruz Kutlamalarıyla birlikte Türkiye’de yeni bir sürecin başladığına vurgu yapan Bakan Yıldız, “Çözüm süreci devam ediyor. Çok önemli bir nokta yakalandı dün. 21 Mart itibari ile Nevruz gösterileri itibariyle, Nevruz Bayramı, Nevruz kutlamaları itibari ile Türkiye birliğin ve beraberliğin, bütünlüğün, birbirini desteklemenin en önemli göstergelerinden birine sahne oluyor.  Bakın biz kendimizi düşünmezsek bizi başkaları düşünmez.  O kadar canlarımız gitti, o kadar şehitler verdik. Bundan sonra inşallah Türkiye bu şehitleri vermeyecek” dedi.

ussucuk4Türkiye’nin istikrarını korumak  için herkese görev düştüğünü sözlerine ekleyen Yıldız, “Bu süreci sekteye uğratmak isteyenler olacaktır.  Lütfen değerli kardeşlerim buna müsaade etmeyelim.  Bu Türkiye siyaset hayatının yalnızca iktidarımızın, yalnızca hükümetimizin değil ülkemizin geleceği ile ilgili önemli bir noktadır.  Biz bir işin nasıl yapılacağını tarif ederken bir işin nasıl yapılmayacağını söyleyenler olabilir ama Türkiye artık bu kazanımlarından geri gidemez. Türkiye bütün renkleriyle bütün dokusuyla beraber, ayrısı gayrısı olmadan aynen bu Üsküdar Meydanı’nda olduğu gibi birbirini seven ve birbiriyle alakalı oluşturduğu sinerjiyi kuvveti hep beraber yapan bir ortamda olacağız” ifadelerini kullandı.

ussucuk3KAYSERİ’DE ÜSKÜDAR GİBİ TARİH ŞEHRİ

Bugün Üsküdar’da günlerden Kayseri’ diyerek sözlerine başlayan Başkan Hilmi Türkmen, “Sayın Bakanım zati alininiz de çok iyi bilir. Üsküdar’la Kayseri birbirine çok benzemektedir.  Her iki şehrimizde bir tarih şehri, kültür medeniyet şehri Kayserimizin Anadolu’muzun, Üsküdar İstanbul2umuzun adeta kalbi“dedi. Festivalde bulunmaktan dolayı mutlu olduğunu ifade eden Türkmen,”Bu güzel iki şehir bugün Üsküdar’da buluştu.  Üsküdar’da buluşmak için çok ama çok bahane var.  Bunlardan sucuk belki en sonuncusu olabilir.  İşin sucuk bahane kısmı önemli olan muhabbet, sevgi, kardeşlik, arkadaşlık, dostluk işte bu dostluğumuzu pekiştirmek, saflarımızı sıklaştırmak üzere  tüm Kayserililer Derneği ev sahipliğinde ve sevgili dostu Fatih Doğan kardeşimin başkanlığında Üsküdar Belediyesi olarak siz kıymetli dostlarımızla Birinci sucuk festivalin gerçekleştirmek istedik” diye konuştu.

ussucuk1Protokol konuşmaları sonrası Başkan Hilmi Türkmen, Bakan Taner Yıldız’a Üsküdar temalı bir tablo hediye etti. Etkinlikte Bakan Yıldız, beraberinde Başkan Hilmi Türkmen ve diğer davetlilerle birlikte ızgaraların başına geçerek vatandaşlara mangalda pişirilen sucukları kendi elleriyle ikram ettiler.

Reklamı Geç