Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ÜSKÜDAR’DA SÜNNET ŞÖLENİ COŞKUSU..

Üsküdar Belediyesi tarafından düzenlenen

Üsküdar Belediyesi tarafından düzenlenen sünnet şöleninde Üsküdarlı 600 erkek çocuk erkekliğe ilk adımını atmanın mutluluğunu yaşadı. 

uskudar sunnet soleni 4Üsküdar Belediyesi’nin geleneksel hale getirdiği Sünnet Şöleni yoğun bir katılımla Üsküdar Gençlik Merkezi’nde gerçekleştirildi. Yaklaşık 600 erkek çocuğunun sünnet edildiği tören renkli görüntülere sahne oldu. Palyaço, Karagöz Hacivat gibi animasyon ekiplerinin oyunlarıyla doyasıya eğlenen çocuklar erkekliğe ilk adımı atmanın mutluluğunu yaşadı. Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, programa katılarak çocukları mutlu gününde yalnız bırakmadı. Başkan Türkmen, animasyon ekiplerinin yaptığı gösterileri izleyerek, çocuklarla bol bol fotoğraf çektirdi.

uskudar sunnet soleni 3Sünnet şöleninde konuşma yapan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, “Sayın Cumhurbaşkanımız her nikahta daha fazla çocuğunuz olsun diyor. Geleceğin güçlü Türkiye’sinin çocuklarımızın yetişmesine bağlı olduğunu özellikle ifade ediyor. İnşallah bu gelenek bundan sonra devam edecektir. Bizler sosyal belediyecilik anlamında önemli bir ivme yakaladık. Çocuklarımızın sünnetinden, yarın gidecekleri okullara, oradaki burslarına kadar, ondan sonra üniversiteye ve daha sonra da iş bulma imkanlarına kadar her zaman yanında olduk olmaya da devam edeceğiz” dedi.

uskudar sunnet soleni 1Şölen kapsamında sünnet olmak için kayıt yaptıran çocuklara pelerin, pantolon, ayakkabı, şapka, asa olmak üzere bütün kıyafetleri ve hastane masrafları Üsküdar Belediye tarafından karşılandı. Bütün masrafların belediye tarafından karşılanması vatandaşları mutlu etti.

uskudar sunnet soleni 2Çocuğunu sünnet ettiren Sezgin Ateş, “Bugün burada çocuğumu sünnet ettiriyorum. Üsküdar Belediyesine çok teşekkür ediyorum. Organizasyon çok güzel, emeği geçen herkese teşekkür ederim. Oğlum sünnet olduğu için çok mutluyum inşallah Rabbim askerliğini ve evliliğini de nasip eder” diye konuştu. Oğlunun sünnet olduğu için mutlu olduğun ifade eden Mehmet Şahin, “Oğlum sünnet olduğu için gayet mutluyum, çok güzel bir duygu. Program çok güzel, Başkanımız Hilmi Türkmen’e çok teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

Reklamı Geç