Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ÜSKÜDAR’DAN ÇANAKKALE’YE GENÇLİK ÇIKARMASI..

Şanlı Çanakkale Zaferi’nin 100.

Şanlı Çanakkale Zaferi’nin 100. yılında ilçesine yakışır bir etkinliğe daha imza atarak örnek olan Üsküdar Belediyesi, 120 otobüs ve 10 bin gençle adeta Çanakkale çıkarması yaptı…

uskcnklegezi6Üsküdar Belediyesi, Çanakkale Zaferi’nin 100. yıldönümü dolayısıyla 10 bin genci ‘Büyük Çanakkale Gezisi!’ temalı etkinlikle büyük destanı yazan Çanakkale kahramanlarıyla buluşturdu. Geziye Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’da katıldı. Gezi sonrası gençleri  uğurlamak için otobüse binen Bakan Avcı, “Gençlere milli değerlerini öğreten böylesine önemli etkin düzenlediği için Başkan Hilmi Türkmen’e  teşekkür ediyorum” dedi.

uskcnklegezi11120 OTOBÜS HAREM’DEN HAREKET ETTİ

Üsküdar belediyesi 10 bin genci Çanakkale’ye götürdü. İstanbul Harem otogarından 120 araç filosuyla Çanakkale’ye giden gençler, Eceabat’ta aş evinin seyyar yemekhane aracını kurduğu alanda; cephede savaşan kahramanların karavanası olan arpa ekmeği ve arpa çorbasıyla kahvaltılarını yaptıktan sonra şehitliği gezdi.

uskcnklegezi17Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’de gençlerle beraber Çanakkale’ye giderek şehitlerin mezarı başında Fatiha okudu. Sonrasında Çanakkale Şehitliğinde gençlere seslenen Başkan Türkmen, “Burada siz gençlerle birlikte olmaktan onur ve gurur duyuyorum ” dedi

uskcnklegezi16Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, “Dün akşam saatlerinde Üsküdar Harem Otogarı’ndan yola çıktık. Hamdolsun çok güzel bir yolculuk yaptık. Bu yolculuğun sonunda şuanda Çanakkale’de Şehitlik Abidesi Meydanı’nda Üsküdarlı çocuklarımızla birlikte bir anma programı gerçekleştireceğiz. Gördüğünüz gibi burada mahşeri bir kalabalık var. 10 bin Üsküdarlı genç ile bugün bura ecdadımızı, kahramanlarımızı selamlamak, onlara bir Fatiha okumak üzere burada buluştuk. Hakikaten duygulanmamak elde değil. Hem bu ecdadımızı kabir başında ziyaret etmek çok duygulandırdı bizi. Hem de Üsküdarlı gençlerimizi adeta Fatiha okumak için yarışırcasına görmekte bizleri çok mutlu etti” dedi.

uskcnklegezi12Türkmen; “Gençlerimizin gözlerinden öpüyorum. Böyle bir gençliğimiz var ne mutlu bizlere Ecdadımız, şehitlerimiz nur içinde yatsınlar rahat uyusunlar. Arkada böyle gençlik böyle zinde, ecdadına saygılı, ecdadının mirasına sahip çıkan bir gençlik bıraktıkları için onlarda rahat uyusunlar. Bizler bugün Üsküdarlılar olarak Çanakkale’deyiz. Çanakkale şehitlerimizi anmak için geldik. Hepimizin bu ülkeye çok verecek, çok harcayacak çok çalışmamız gereken durumlar olduğuna inanıyorum. Buradan bir kez daha sesleniyorum. Diyorum ki ülkemiz olarak her zamankinden daha çok birlik ve beraberliğimize ihtiyacımız var. ecdadımızın geride bırakmış olduğu bu mirasa bu gençlerimizle beraber sahip çıkmamız lazım. Allah tüm şehitlerimizin mekanlarını cennet etsin” diye konuştu.

uskcnklegezi13BAKAN NABİ AVCI’DAN BAŞKAN TÜRKMEN’E TEŞEKKÜR

Bu tür manevi değeri yüksek seyahatlere hep destek verdiğini belirten Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, “Böylesine güzel bir seyahati organize ettiği için Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’e Teşekkür ediyorum. Bende Üsküdarlı sayılırım. Üsküdarlıyım. Dolayısıyla burada Üsküdarlı kardeşlerimizle, çocuklarımızla gençlerimizle, öğrencilerimizle buluşmak gerçekten güzel bir tevafuk oldu. Ben hepsine hayırlı yolculuklar diliyorum. Selametle gitsinler. Allah tekrarını nasip etsin. Öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz buraya çok ilgi gösteriyorlar. Ben hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Belediye Başkanımız Hilmi Türkmen Beye ayrıca teşekkür ediyorum. Sadece bu gezileri organize ettiği için değil. Bu vesile ile Üsküdar da ki okullarımıza yaptığı katkılar sebebiyle de çok teşekkür ediyorum. Hepinize hayırlı yolculuklar diliyorum” diye konuştu.

uskcnklegezi1Başkan Türkmen’in konuşması sonrası AK Parti Eceabant İlçe Başkanı Ergün Gören, düzenlenen etkinlikten ötürü Başkan Hilmi Türkmen’e, ‘Vazo’ hediye etti.

uskcnklegezi20Başkan Hilmi Türkmen törene katılan öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi. Şehitlikte kısa bir yürüyüş yaptı.

uskcnklegezi15Program aş evinin 10 bin gence etli pilav dağıtması sonrası gençleri otobüslere binip dönüş yolculuğuna başlamasıyla tamamlandı.

uskcnklegezi3

uskcnklegezi4

uskcnklegezi5

uskcnklegezi7

uskcnklegezi8

uskcnklegezi9

uskcnklegezi10

uskcnklegezi18

uskcnklegezi14

uskcnklegezi19

 

Reklamı Geç