Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ÜSKÜDAR’DAN DOĞU’YA BİNLERCE KİTAP..

Üsküdar Belediyesi’nin, Fatih Sultan

Üsküdar Belediyesi’nin, Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi işbirliği ile birlikte 7 Nisan’da başlattığı ‘Mirasımız Kitap Olsun’ temalı kitap toplama kampanyası 29 Mayıs’ta sona erdi.

uskudarkitap2Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, FSM Vakıf Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Musa Duman’ın destek verdiği kampanyaya, Üsküdar Belediyesi Kütüphane Müdürlüğü’ne bağlı olarak faaliyetlerini sürdüren ÜSGEM büyük katkı sağladı. Yapılan çalışmalar sonrası 40 bin kitap toplandı. Toplanan bu kitaplar Doğu’daki okullarda eğitim gören öğrencilere gönderilecek. Yeni Türkiye yolunda okuyan, düşünen ve üreten gençlik hedefi doğrultusunda çalışmalarını sürdüren Kütüphane Müdürlüğü’nün 7 Nisan-29 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirdiği ‘Mirasımız Kitap Olsun’ temalı kampanyada final  yapıldı.

uskudarkitap3Kampanyanın başladığı tarihten itibaren destek veren ‘Büyüdüm de Çocuk Oldum Platformu’ üyeleri; Üsküdar  Belediyesi’ne yaklaşık 30 öğrenci ile gelerek Başkan Hilmi Türkmen’le birlikte çuvallar içerisinde getirdikleri kitapları girişteki kumbaralara attılar. Platformun Başkanı Ahmed Faruk  Subaşı kampanyaya başından beri destek verdiklerini belirterek, ‘5555 kitaplık’ katkı yaptıklarını söyledi. Kitap toplama kampanyasının finali ise FSM Üniversitesi Haliç Yerleşkesi’nde gerçekleştirilen programla yapıldı. Üsküdar Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Bıyık, FSM Üniversitesi Edebiyet Fakültesi Dekanı Fatih Andı ve FSM Üniversitesi Rektör Yardımcısı Ümit Doğanay Arınç, eğitim görevlileri, öğrenciler ve çok sayıda kitap sever dostu programı takip etti.

Üsküdar Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Bıyık, FSM Üniversitesi ile birlikte gerçekleştirdikleri bu güzel kampanyanın sonuna geldiklerini belirterek, “Bu kampanyaya katkı sağlayan herkesi saygıyla selamlıyorum. Dinimizin ilk emri Oku. Demek ki bir Müslüman’ın en önemli görevi okumak. Ne yazık ki kitap okumada dünyanın gerisindeyiz. Bu nedenle bu güzel etkinlikler dinimizin emrini yerine getirmemize vesile olacaktır” diye konuştu.

FSM Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Dekanı Fatih Andı ise konuşmasında kampanyaya katkı sağlayan okullarıyla  övündüklerini söyleyerek, “Bugün bir kere  daha anladım ki FSM Üniversitesi önemli işler yapıyor. Bir takım görevler yüklenmişiz. Sabahtan akşamın bu saatlerine kadar ardı ardına hayırlı işlere imzamızı atıyoruz. Mirasımız Kitap Olsun kampanyası gün ve gün sınırlarını genişleten bir etkinlik olarak kendisini gösterdi. Programın sonunun da 29 Mayıs tarihine tesadüf etmesi de ayrı bir mutluluk vesilesi oldu. Amaç sadece kitapları toplamak değil bunları ehline ulaştırmak olmalı. İnşallah toplanan bu kitapları okuyanları memleketi için hayırlı birer insan kılar” dedi.

Reklamı Geç