Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ÜSKÜDAR’I YÖNETENLER BU İFTARDA BULUŞTU

Üsküdar’ı yönetenler ve gazeteciler,

Üsküdar’ı yönetenler ve gazeteciler, Üsküdar Belediye Başkanlığı tarafından düzenlenen Protokol İftarı’nda buluştu. Yemekte konuşan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Üsküdar’ın, dostluğun örnek şehri olmaya ve Türkiye’ye enerji yaymaya devam edeceğini belirtti.

uskiftr6Üsküdar Belediyesi, Ramazan etkinlikleri çerçevesinde, ilçenin yöneticileri ve sivil toplum kuruluşları için Protokol İftarı düzenledi. Üsküdar Belediyesi Nikâh Dairesi Kır Bahçesi’nde düzenlenen iftar yemeğine, başta Üsküdar Kaymakamı Mehmet Güler ve Üsküdar’ın eski belediye başkanlarından Niyazi Yurtseven olmak üzere kamu kurum yöneticileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, gazete tv yöneticileri ile iş, sanat ve spor camiasından tanınmış isimler katıldı.

uskiftr5Medyanın da yoğun ilgi gösterdiği iftar yemeğinde konuşan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, misafirlerine, “Kültür şehri, hoşgörü şehri, Ramazan şehri Üsküdar’a hoş geldiniz” diye seslenerek, yoğun ilgi ve katılımlarından dolayı teşekkür etti.

uskiftr2BAŞKAN HİLMİ TÜRKMEN; “KOCAMAN AİLENİN BİREYLERİ BU SOFRADA BULUŞTU”

Kocaman bir aile bireylerinin bu iftar yemeğinde buluştuğunu, Üsküdar’ın, dostluğun örnek şehri olmaya, Türkiye’ye bu dostluğun enerjisini yaymaya devam edeceğini belirten Hilmi Türkmen şöyle konuştu; “Ramazan’ın bereketi, Türkiye’yi, İstanbul’u ve Üsküdar’ı bir kez daha kuşatmış oldu.  Bu mübarek günlerin en güzel en tatlı anı ise iftar sofralarıdır. Neşe dolu, şükür dolu, bereket dolu iftar sofralarını, en çok birleştirici yanıyla bayrama benzetiyoruz.

uskiftr4Kocaman bir ailenin bireyleri bu sofrada buluştu. Üsküdar’da Ramazan’ı, hayatı, bayramı paylaşıyoruz. Sevinci, acıları, dostluğu, komşuluğumuzu paylaştığımız gibi sıcak çorbayı, hurmayı paylaşıyoruz. Üsküdar, barışın, kardeşliğin, dostluğun örnek şehri olmaya, Türkiye’ye bu enerjiyi yaymaya devam edecektir.

uskiftr3Belediye olarak gerçekleştirdiğimiz projeler dalga dalga yayılmaya ve önek alınmaya devam ediyor. 1994 yılında başlatmış olduğumuz Ramazan Soframızı sadece Üsküdar’a değil bütün dünyaya açtık. Üsküdar’da Ramazan’ın farklı yaşandığını herkes hissediyor. Ramazan Soframıza daha da geliştirmek için bu yıl Sahur Meclisi’ni de ekledik. Saz Meclisi, Söz Meclisi, Kur’an Meclisi, Esma Meclisi, Temcid ve Sala Meclisi, Dua Meclislerimizle günün ilk ışıklarına kadar Ramazan’ı huşu içinde yaşamaya devam ediyoruz.

Türkiye’nin seçkin hafızları, Kur’an, ilahi, tasavvuf, musiki ile Ramazan ayımızı renklendiriyor. Camilerimizde Enderun teravihleri kılınıyor. Üsküdar’da ramazan huşu içinde doya doya yaşanıyor. Bu birlik, dostluk, barış ve kardeşlik ruhunu yaşatmaya devam edeceğiz.”​

uskiftr1KAYMAKAN GÜLER’DEN TÜRKMEN’E TEŞEKKÜR

Üsküdar Kaymakamı Mustafa Güler ise konuşmasında, iftar yemeğini düzenleyen Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’e ve katılan davetlilere teşekkür etti.  Üsküdar’da oruç tutmanın büyük bir fırsat olduğunun altını çizen Güler, “Etrafımızdaki ülkelerde kan var gözyaşı var. Ülkemizde huzur içerisinde Ramazan ayını yaşadığımız için şükrediyoruz. Birlik ve beraberliğimiz bundan sonra da devam edecek” dedi.

 

Reklamı Geç