Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ÜSKÜDAR’IN YENİ PARKI; BAHAR PARK AÇILDI!

Üsküdar Belediyesi Park ve

Üsküdar Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından Barbaros Mahallesi’nde bulunan Bahar parkın açılışına Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Mahalle Muhtarı Yasemin Çakır Özşafak, Bahar sitesi yöneticisi Nizamettin Atabey ve mahalle sakinlerinin katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Açılış İtalya’da Avrupa Şampiyonu olan Üsküdar Belediyesi Folklor Ekibi’nin gösterisiyle başladı. Açılışta konuşan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, “Üsküdar her geçen gün özellikle yeşille, doğayla, ağaçla, çiçekle ve insanın huzurunu, mutluluğunu arttıracak sosyal ve kültürel faaliyetlerle adeta kendi kendisiyle yarışan bir ilçe haline geldi. Geçen hafta Aziz Mahmut Hüdai Mahallesi’nde çok özel ve özgün bir bostan açılışı yaptık. Dolayısıyla parklarımız, bilgi evlerimiz, kültür merkezlerimiz, spor alanlarımızla neredeyse her hafta yeni bir açılış yapıyoruz” dedi.

Başkan Türkmen sözlerine şöyle devam etti: “Şimdi de bugün burada Bahar parkın açılışındayız, parkın içerisindeki yürüyüş alanıyla, yeşil alanıyla, oturma gruplarıyla, gördüğünüz bu basket sahasıyla ve satranç alanlarıyla çok farklı günümüz konseptine ve özellikle çocukların İstanbul gibi Üsküdar gibi yoğun nüfusun olduğu yerlerde nefes alabilecekleri muazzam bir park. Bu parkımız öncelikle bu mahallemize, komşularımıza ve burada yaşayan çocuklarımıza hayırlı uğurlu olsun. Park toplamda 5 dönümlük bir alan üzerinde, bunun 3 dönümü ise yeşil alandan oluşuyor. Yani Üsküdar ‘da kişi başına düşen yeşili arttırıyoruz derken biz bunları laf olsun diye söylemiyoruz. Artık bundan sonra bu parkımız burada oturan vatandaşlarımız emanet, buraya göz bebeğiniz gibi bakmanızı arzu ederim.”

Konuşmaların ardından Belediye Başkanı Hilmi Türkmen ve protokol üyeleri kurdele kesip parkın açılışını gerçekleştirdiler.

Açılışa katılan vatandaşlara pilav dağıtımı yapıldı ve tüm çocuklarımıza hediye dağıtıldı. Çocuklar satranç oynayıp, parka doyasıya eğlendiler.

Reklamı Geç