Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ÜSKÜDARLILAR HEM 2B TAPUSUNA HEM DE CAMİSİNE KAVUŞTU..

Fethi gören Şehir Üsküdar’da

Fethi gören Şehir Üsküdar’da 28 yıllık 2B sorununun çözülmesiyle birlikte hak sahiplerine tapularının dağıtımı devam ediyor. Bununla birlikte Yavuztürk mahallesinde yapımı tamamlanan Fatih Camii de Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’in katıldığı törenle açıldı.

uskudar 2b ve cami acilisi 3Üsküdar’a bağlı Yavuztürk Mahallesi’nde 2B’li arazi sahipleri tapularına kavuştu. Mahalleli tapuyla birlikte yeni olan Yavuztürk Fatih Camii’ne de kavuştu. Törende konuşan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen herkese tapularını vereceklerini söyledi.

uskudar 2b ve cami acilisi 4“HERKESİN TAPUSUNU KESİNLİKLE DAĞITACAĞIZ”

Açılış töreninde konuşan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, “Günler ne kadar hızlı geldi geçti. Bir buçuk yıl gibi kısa bir sürede hamd olsun çok güzel bir cami, eser ortaya çıktı. Hayırlı uğurlu olsun diyorum. Bu güzel mahallemizin yıllardır kangren haline gelmiş olan 2B tapu sorununun çözümüyle ilgili birkaç sitemizin tapu dağıtımını da gerçekleştireceğiz. Yavuztürk dahil Üsküdar’da 2B alanına girip de tapusunu alamayan hiçbir vatandaşımız kalmayacaktır. Hayırlı olsun, bu kadar da açık konuşuyorum sizinle. Bakın bu tapuları peyder pey dağıtmamızın sebebi, birtakım bürokratik işlemlerin olması. Kadastral çalışmalar var, biz bunları tamamladıkça tapuları dağıtıyoruz. Herkesin tapusunu kesinlikle dağıtacağız. Mübarek Ramazan günü oruç ağzımla sizlere bunları ifade ediyorum” şeklinde konuştu.

uskudar 2b ve cami acilisi 13 SİTE DAHA TAPULARINA KAVUŞTU

Dalgıçkent Site sakinlerinin tapularını almalarının sonrasında bürokratik işlemleri tamamlanan Mavi Kent Sitesi, Kayı Kent Sitesi ve Rast Kent Sitesi’nde ikamet eden vatandaşlar da düzenlenen törenle tapularına kavuştu. Üsküdar Belediye Başkanı konuşmaların ardından kurdele keserek Yavuztürk Fatih Camii’nin açılışını gerçekleştirdi. 2015’te temeli atılan Yavuztürk Fatih Camii’nde çalışmaların sona ermesinin ardından tapu dağıtımıyla birlikte ibadete açıldı. Öte yandan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen orucunu cami önüne kurulan masalarda vatandaşlarla birlikte açtı.

uskudar 2b ve cami acilisi 2

Reklamı Geç