Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

VATANI İÇİN ENGEL TANIMAYAN GENÇLERE ASKER KINASI YAKILDI..

Üsküdar Belediyesi Sosyal Destek

Üsküdar Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri ve İBB İSEM’in, Engelliler Haftası dolayısıyla ‘Vatan Aşkı Engel Tanımaz’ temalı düzenledikleri programda sembolik olarak askerlik yapacak engelli gençler için kına merasimi düzenledi. Merasime, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’in yanı sıra ilçe protokolünden birçok isim katıldı.

uskudar asken kina 7Kına merasiminde engelli gençler türküler söyleyip dans etti. Engelli gençlerin program öncesinde İstiklal Marşı’nı hep bir ağızdan okuması duygu dolu anların yaşanmasına neden oldu.

uskudar asken kina 3Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, burada yaptığı konuşmada: “Kutsal değerlerimizin başında gelen vatan sevgisi, vatanımıza olan bağlığımız asla vazgeçemeyeceğimiz olgulardır. Biz millet olarak günlerce hatta haftalarca aç ve susuz kalabiliriz. Bir takım sıkıntılara maruz kalabiliriz ama vatansız kalamayız. Genç kardeşlerimizin hayatlarında ne yazık ki malum sıkıntılar var. Engelli kardeşlerimizin, kutsal sevdamız olan vatan aşkını asla ihmal edemeyeceğimizin göstergesi olarak buradayız. Bu kardeşlerimizin ve ailelerinin, sağlıklı gençleri askere gönderenlerin yaşadığı o mutluluğu bir günlüğüne de olsa yaşamaları adına, toplum olarak onların yanında olduğumuzu göstermek için bu merasimi düzenliyoruz” ifadelerini kullandı.

uskudar asken kina 5Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen programın devamında engelli gençlerin asker kınasını yaktı. Asker kınası yakılan gençlerin ailelerinin ise kına töreni esnasında mutluluğu gözden kaçmadı. Kına merasiminin sonunda da askerliğe hazırlanan engelliler kendileri adına okunan duaya katıldı.

uskudar asken kina 2

uskudar asken kina 6

uskudar asken kina 4

uskudar asken kina 1

Reklamı Geç