Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

VUSLAT ŞEHRİ ÜSKÜDAR’A YAKIŞAN ANMA PROGRAMI..

Önemli bir etkinliğe daha

Önemli bir etkinliğe daha imza atan Üsküdar Belediyesi, yine farkındalık yarattı. Hz. Mevlana’nın 742. vuslat yıldönümü, Üsküdar Belediyesi Kültür Müdürlüğü’nün düzenlediği etkinlikler çerçevesinde Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

üsküdar vuslat sehri 7Dervişlerin mevlevi mukabelesine hazırlığı videosu ile açılan programda, Kültür ve Turizm Bakanlığı İstanbul Tarihi Türk Müziği Topluluğu ilahileri ile sahne aldı. Sanat Yönetmenliğini Mehmet İhsan Özer’in yaptığı İstanbul Tarihi Türk Müziği Topluluğu tarafından, Abdulbaki Nâsır Dede’nin acembûselik makamındaki mevlevî âyini eşliğinde mevlevî mukabelesi tertip edildi.

üsküdar vuslat sehri 3Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Üsküdar’ın da bir vuslat merkezi olduğunu dile getirdi. Başkan Türkmen, “Mevlana Celaledin Rumi Hz’nin 742. vuslat yıldönümü dolayısı ile Üsküdar Belediyesi olarak böyle bir etkinlik düzenledik. Bu da Üsküdar için önemli bir program oldu. Çünkü Üsküdar’da bir vuslat, buluşma ve kucaklaşma şehri. Üsküdar’ımıza yakıştı” dedi.

üsküdar vuslat sehri 6Programda yer alan Ömer Tuğrul İnançer hoca da belediyelerin bu tür organizasyonlarının çok önemli olduğunu dile getirerek; “Çok şükür ki artık insanların bedenlerinin rahatına yönelik işleri yapmanın ötesinde ve üstünde şimdiki belediyeler. İnsanı insan yapan arzuların karşılığı olan hizmetler yapılıyor artık. Kültür, sanat insanı insan yapan unsurların başında gelir. İstanbul Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere belediyelerimiz çok güzel etkinliklere ve organizasyonlara imza atmakta” dedi.

üsküdar vuslat sehri 5

üsküdar vuslat sehri 2

üsküdar vuslat sehri 1

üsküdar vuslat sehri 4

Reklamı Geç