Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

YAŞLILAR VE ENGELLİLER İFTARDA BULUŞTU..

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Ümraniye’deki yaşlı ve engelli vatandaşlarla; Hekimbaşı Çardak Restoran’da gerçekleşen iftar yemeğinde bir araya geldi.

Ümraniye Belediyesi her akşam, iftarda birçok farklı noktada Ümraniyelileri ağırlıyor. Bu kapsamda Çardak Restoran’da gerçekleşen ve Ümraniye’de yaşayan yaşlı ve engelli vatandaşların katıldığı iftar programı yoğun ilgi gördü. Programa Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’ın yanı sıra; Ümraniye İlçe Yaşlılar Koordinasyon Merkezi Başkanı Yavuz Urgun, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcıları Mustafa Küçükkapdan, Türkân Öztürk ve Sibel Şenocak, AK Parti Ümraniye İlçe Başkan Yardımcısı Nuh Gergin meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Ümraniye İlçe Yaşlılar Koordinasyon Merkezi Başkanı Yavuz Urgun, programda bir selamlama konuşması gerçekleştirerek Başkan Hasan Can’a desteklerinden dolayı teşekkürlerini sundu.

Gerçekleşen iftar yemeğine katılan Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can; yaşlı olmanın kültürümüzdeki değerinden bahsederek “Sizlerle Ramazan ayında bu güzel vesileyle bir arada olmaktan mutluluk duyuyorum” dedi.  Gençlere de; “Anneniz babanız yanınızda yaşlılığa ulaşırsa, onlar ‘Üf’ bile demeyin ve onları azarlamayın” ayetine atıfta bulunarak “Bir gün sizler de yaşlı olacaksınız. Yaşlı olduğunuzda size nasıl davranılsın istiyorsanız büyüklerinize öyle davranın” nasihatinde bulundu. “Rabbim hepimize hayırlı ömür nasip etsin, imanla Kur’an’la göçmeyi nasip etsin” dedi.

Reklamı Geç