Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

YENİ ASIR GAZETESİ’NDE ERCAN DEMİR DÖNEMİ..

Kuruluşu 1895 yılına dayanan

Kuruluşu 1895 yılına dayanan ve Türkiye’nin en eski gazetelerinden olan İzmir merkezli Yeni Asır gazetesinde Genel Yayın Yönetmeni değişikliği yaşandı.

ERCAN DEMİRYeni Asır Gazetesine yaklaşık 3 ay önce gazeteye yayın danışmanı olarak İstanbul’dan getirilen deneyimli gazeteci Ercan Demir Genel Yayın Yönetmeni olarak atandı.

ERCAN DEMİR KİMDİR?

Marmara Üniversitesi Gazetecilik Halkla İlişkiler mezunu olan Demir mesleğe Günaydın Gazetesi’nde muhabir olarak adım attı.Sabah Grubu bünyesinde yayınlanan Bugün Gazetesi’nin yazı işlerinde bir süre çalıştıktan sonra 1995 yılında gittiği Amerika’da gazetecilik eğitimi gördü. Türkiye’ye döndükten sonra Sabah Gazetesi’nde çalışmaya başlayan Demir 1997 yılında Akşam Gazetesi’ne transfer oldu. Bir süre sonra da Güneş Gazetesi Yayın Koordinatörlüğü’ne getirildi. 10 yıl çalıştıktan sonra 2009’da Ergün Diler ile birlikte Takvim Gazetesi’ne transfer olan Demir 2015 yılının Kasım ayına kadar Takvim Gazetesi Yayın Koordinatörü olarak görev yaptı. 2015 yılının Kasım ayında Koza İpek Holding bünyesindeyken mahkeme tarafından başına kayyum atanan Bugün ve Millet Gazeteleri’nin Medya Grup Başkanlığına getirildi. Deneyimli gazeteci Ercan Demir, 2016 yılının Ekim ayında Yeni Asır Gazetesi’nin Yayın Danışmanı olmuştu.