Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

YENİ EĞİTİM-ÖĞRETİM DÖNEMİ TÖRENLERLE START ALDI..

2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı,

2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı, yurdun dört bir yanındaki okullarda düzenlenen törenlerle başladı. Ümraniye Yavuz Selim Ortaokulu’nda gerçekleşen törene katılan Belediye Başkanı Hasan Can, “Eğitim öğretim, hepimizin geleceğidir” dedi.

umraniye okul acilis 42016-2017 Eğitim Öğretim Yılı, 3 aylık yaz tatilinin ardından başladı. Sabahın erken saatinde okullarına gelen öğrenciler ilk günün heyecanını yaşadı. Ümraniye’deki okulların da kapılarını çocuklara açtığı ilk gün, Yavuz Selim Ortaokulu’nda gerçekleşen açılış töreni, öğrencilerin yoğun ilgisiyle karşılandı. Gerçekleşen törene; Belediye Başkanı Hasan Can ve Kaymakam Suat Dervişoğlu’nun yanı sıra,  AK Parti İlçe Başkanı Av. Enver Sedat Çakıroğlu, Garnizon Komutanı İbrahim Kovancı, İlçe Millî Eğitim Müdürü Süleyman Gökçimen, İlçe Emniyet Müdürü Hüseyin Göllüce, Müftü İlyas Yılmaztürk, muhtarlar, gaziler, STK temsilcileri, okul müdürleri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

umraniye okul acilis 215 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Genelgesi’nin okunmasıyla başlayan program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti. Programda bir konuşma gerçekleştiren Yavuz Selim Ortaokulu Müdürü Recep Akar, 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı’nın hayırlara vesile olmasını dileyerek öğrencilere yeni dönemde başarılar diledi.

umraniye okul acilis 3Bir konuşma gerçekleştiren İlçe Millî Eğitim Müdürü Süleyman Gökçimen, “2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı, 15 Temmuz 2016 günü başlamıştır. Dersi halk vermiş, tarihten bu yana milletin gücünü görmek istemeyenler almıştır. 15 Temmuz’la başlayan eğitim asrımız hepimize hayırlı olsun. Millî ve manevi eğitim, her ele teslim edilemeyecek kadar önemli bir iştir, vatanımızın her evladına son evladımız gibi davranmak ve onu o şekilde yetiştirmek zorundayız” dedi.

umraniye okul acilis 7BAŞKAN CAN: “VATAN, MİLLET, MEMLEKET VE ŞEHİTLİĞİ GENÇLERİMİZE ÖĞRETELİM”

Programda bir konuşma gerçekleştiren Belediye Başkanı Hasan Can, “Eğitim öğretim, hepimizin geleceğidir; eğitim herkesin elini taşın altına sokmasını gerektiren önemli bir konudur. Devletimiz, geçmişle kıyaslanamayacak kadar iyi bir eğitim seviyesi yakaladı. Şimdi de çocuklarımızı dünya çocuklarıyla yarıştıracak bir eğitim vermek için çabalıyor. Devletimizin bu çabalarına ne kadar destek olursak geleceğimiz o kadar aydınlık ve güzel olur” dedi. Başkan Hasan Can, belediye olarak eğitime verdikleri lojistik, malzeme, arsa tahsisi gibi desteklerden ve tabanından tavanına kadar belediye tarafından yaptırılan okullardan bahsetti. 15 Temmuz Darbe Girişimi’nde milletin gösterdiği iradeden bahseden Başkan Hasan Can, memleketteki tüm çocuk ve gençlerin millet sevgisiyle eğitilmesi gerektiğini dile getirdi.

umraniye okul acilis 6“Her şeyi öğrenebilirsiniz; öğrendiklerinizin bu ülkeye ve insanlara faydası olabilmesi için, önce yüreğinizde vatan ve millet aşkı olması gerekir. Tarihte yaşananlardan ders alınmazsa tarih tekerrür eder. O tarihi bilmek zorundayız. Dünya tarihinde 15 Temmuz hadisesi gibi ikinci bir hadise, Türk milleti gibi ikinci bir millet yoktur. Tarihimizdeki kahramanlıklarımız gibi 15 Temmuz da tarihe geçti; dinlediğimiz destanlar geçmişte kalmış, efsaneleşmiş hadiseler değilmiş. Zannediyorduk ki o kahramanlar tarihte kalmış, hayır bu millet asker millettir; devletine ve milletine ihanet edeni asla affetmeyeceğiz. Özgürlük hakkına tamam, fakat vatana ihanete özgürlük yoktur” diyen Başkan Hasan Can, bu bilinçle geçirilecek yeni bir dönem temenni etti ve öğrencilere başarılar diledi.

umraniye okul acilis 5Ardından bir konuşma gerçekleştiren Ümraniye Kaymakamı Suat Dervişoğlu, “2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı’nın tüm eğitim camiasına hayırlı uğurlu olmasını diliyor; tüm öğrencilere başarı ve mutluluklar diliyorum” dedi. Konuşmaların ardından öğrencilerden oluşan okul korosu ve halk oyunları ekibinin programları gerçekleştirildi ve protokol, okulu gezdi.

umraniye okul acilis 8

umraniye okul acilis 1

Reklamı Geç