Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

YENİ EĞİTİM VE ÖĞRENİM YILININ İLK DERS ZİLİ ÇALDI..

Yeni eğitim ve öğrenim

Yeni eğitim ve öğrenim dönemi başladı. Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, TOKİ Esenkent Ortaokulu’nda düzenlenen 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Töreni’ne katılarak; okula Ümraniye Belediyesi tarafından kazandırılan çok amaçlı spor sahasının açılışını yaptı.

2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı tüm ülkede coşkulu bir şekilde başladı. Başkan Hasan Can; Ümraniye’de de büyük bir sevinçle karşılanan ilk ders gününde; TOKİ Esenkent Ortaokulu’nda öğrencilerle bir araya geldi. Düzenlenen programa Başkan Hasan Can’ın yanı sıra; Kaymakam Suat Dervişoğlu, AK Parti İlçe Başkan Vekili Ebru Saraçoğlu, İlçe Millî Eğitim Müdürü Süleyman Gökçimen, Ümraniye Müftüsü İlyas Yılmaztürk, İlçe Emniyet Müdürü Murat Çakır, Belediye Başkan Yardımcıları Sibel Şenocak ve Cemali Ergül, AK Parti Mahalle Başkanları, okul müdürleri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

Ümraniye Belediyesi Mehter Takımı’nın gösterisiyle başlayan programda bir açılış konuşması gerçekleştiren TOKİ Esenkent Ortaokulu Müdürü İrfan Kaya yeni pendikarsa.com eğitim öğretim yılının hayırlara vesile olmasını temenni etti.
Ardından bir konuşma gerçekleştiren Ümraniye İlçe Millî Eğitim Müdürü Süleyman Gökçimen, “Çocuklarınız bize emanet. Allah bu emanete bizi emin kılsın” diyerek eğitime desteğinden dolayı Başkan Hasan Can’a teşekkür etti.
Başkan Hasan Can: “Hep Beraber Millî Eğitimi Daha da Yükseltmeye Çalışacağız”

Millî birlik ve beraberliğin öneminden bahsederek konuşmasına başlayan Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, “Millî eğitim bizim, her vatandaşımızın millî meselesidir. Bu konuda hiçbir şeyden feragat edemez, hiçbir konuda sarf-ı nazar edemeyiz. Hep beraber millî eğitimi daha da yükseltmeye çalışacağız. Türkiye’de ikili eğitimden tekli eğitime geçilme sürecindeyiz ve bunun için biz de elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Eğitim mücadelesinden yılmadık, vazgeçmedik, vazgeçmeyeceğiz” dedi. 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı’nın hayırlara vesile olması duasından bulunan Başkan Hasan Can, öğrencilere başarılar dileyerek konuşmasını sonlandırdı.

Ardından Ümraniye Kaymakamı Suat Dervişoğlu da eğitimin öneminden ve Ümraniye’deki okulların güvenliğinin ilçe emniyet müdürlüğüyle ortaklaşa olarak sağlandığından bahsettiği bir konuşma gerçekleştirdi ve yeni eğitim-öğretim yılının hayırlı olması duasında bulundu.

Ümraniye Belediyesinden TOKİ Esenkent Ortaokuluna Çok Amaçlı Spor Sahası! Öğrenciler tarafından yapılan şiir okuması ve halk oyunları gösterisiyle devam eden programın sonunda Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can ve Kaymakam Suat Dervişoğlu ile ilçe protokolü, Ümraniye Belediyesi tarafından TOKİ Esenkent Ortaokulu’na kazandırılan çok amaçlı spor sahasının açılışını gerçekleştirdi.

Reklamı Geç