Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“YENİ PARTİLER SEÇİME KADAR SABUN KÖPÜĞÜ GİBİ SÖNÜP GİDERLER..”

Yerel basınla biraraya gelen

Yerel basınla biraraya gelen Ak Parti Ümraniye İlçe Başkanı Mahmut Eminmollaoğlu, “Pandemiye de bağlı olarak başta ekonomik olmak üzere her zamankinden daha zor günlerden geçiyoruz. Milletimizin bu sıkıntılı süreci de en az hasarla atlatacağına inanıyorum” dedi. Yeni partilere ilişkin soruları da yanıtlayan Eminmollaoğlu, “Seçime kadar sabun köpüğü gibi sönüp giderler” dedi.

Geçtiğimiz aylarda kongresini yaparak mevcut başkan Mahmut Eminmollaoğlu ile yola devam diyen Ak Parti Ümraniye İlçe Başkanlığı, düzenlediği yerel basın buluşmasıyla gündeme ilişkin değerlendirmeleri kamuoyuyla paylaştı. Medya ve Tanıtımdan Sorumlu İlçe Başkan Yardımcısı Murat Uçar, aynı zamanda meclis üyesi de olan Kadın Kolları Başkanı Hülya Taşcı, Gençlik Kolları Başkanı Burak Çiftçi ve bazı yöneticilerle birlikte sosyal mesafe kurallarına uygun şekilde bölgenin yerel basın temsilcileri ile biraraya gelen Ak Parti Ümraniye İlçe Başkanı Mahmut Eminmollaoğlu, “Her zaman sahada halkımızla birlikteyiz. Tek derdimiz vatandaşımızın huzur ve refahı” şeklinde konuştu.

Yerel basın mensuplarının ilçenin bazı problemlerine ilişkin sorularını da yanıtlayan Başkan Eminmollaoğlu; “2001 yılında kurucusu olarak görev aldığım Ak Parti Teşkilatı’nda hamd olsun bugüne kadar sürekli milletimizle bir arada olduk bundan sonra da olmaya devam edeceğiz. İstanbul’un 5 veya 6. büyük ilçesi olmamıza rağmen Ümraniye teşkilatımız 128 bin üyesiyle İstanbul’un en çok üyeye sahip birinci ilçesi. Her gün nöbetçi yöneticimizin de olduğu ilçe binamıza mutlaka gelen ve vatandaşın derdini dinleyen bir ilçe başkanıyım. Sahada da aynı şekilde pandemi kurallarına uygun şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

Yerel basınla bundan sonraki süreçte daha yakın diyalog ve istişare halinde olacaklarını da kaydeden Ak Parti İlçe Başkanı Mahmut Eminmollaoğlu, sözlerine şöyle devam etti: “13.5 yıl belediye başkan yardımcısı olarak görev yaptığım bu ilçeye çok önemli hizmetler kattığımıza inanıyorum. Biz 2004 yılında göreve gelirken tek bir kültür merkezi ve belediye binası bulunmaya ilçemize bugün 450-500 civarında kalıcı eser kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bizim belediye yöneticiliğimiz döneminde tek kuruş borçlanmadık. 2009 Mart’ında borçsuz bir belediye devir ettik. Yeni dönemde de tedbir amaçlı borçlanma yetkisi alındı fakat kullanılmadı. Bugünkü borçlar yapılan hizmet ve yatırımların karşılığıdır ve bütçede karşılığı mevcuttur. Ümraniye’miz hizmet ve yatırımlar noktasında bir çok açıdan avantajlı bir ilçe. Bu hususta çok sayıda hizmetin bakanlıklar eliyle yapılıyor olması Ümraniye’nin yararına bir durum. Hükümet Konağı ve Emniyet Müdürlüğü binalarımız çok yakında başlıyor. Elbette gelinen süreçte pandemi ve global ekonomik sorunlarla birlikte zor günlerden geçiyoruz. Milletçe bu sıkıntılı süreci de en haz hasarla atlatacağımıza inanıyorum.”

DEVA, Gelecek ve Türkiye Değişim Partisi gibi yeni siyasi oluşumların etkisine yönelik soruları da yanıtlayan Başkan Eminmollaoğlu, “Ümraniye açısından baktığımızda yeni partilerin başındaki arkadaşlarımızın bir çoğunun bizden gittiği doğrudur. Sokakta şunu rahatlıkla görüyoruz ki; vatandaşımızın bu yeni siyasi oluşumlara karşı çok da fazla bir ilgisi yok. Çoğu yeni siyasi oluşumların esnaf tarafından kovulduğunu da duyuyoruz. Seçime kadar çoğunun sabun köpüğü gibi sönüp gideceğini göreceğiz” şeklinde konuştu.   

Reklamı Geç