Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ SAĞLIK TURİZMİNE HAZIR..

‘Uluslararası Sağlık Turizmi Akreditasyonuna

‘Uluslararası Sağlık Turizmi Akreditasyonuna Yönelik Entegre Sağlık Hizmetleri ve Kurumsal Kapasite Geliştirme’ adlı projesiyle İstanbul Kalkınma Ajansı’ndan destek alan Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi, uluslararası sağlık turizminin önemli merkezlerinden biri haline gelecek. Ümraniye Belediyesi de gerçekleştirilen projenin ortaklarından biri olacak.

umraniye saglik turizme 7Gerçekleştirdiği başarılı operasyonlarla bölgenin tercih edilen hastanelerinden biri olan Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi, uyguladığı Da Vinci Robotik Cerrahi Sistemi’yle de dikkatleri üzerine çekiyor. Uygulanan bu ileri teknoloji ile yurtdışındaki hastaların da Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ni tercih etmeleri hedefleniyor. Bu amaçlarla hastane tarafından hazırlanan ve İstanbul Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen ‘Uluslararası Sağlık Turizmi Akreditasyonuna Yönelik Entegre Sağlık Hizmetleri ve Kurumsal Kapasite Geliştirme’ adlı projenin lansmanı Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde gerçekleştirildi.

umraniye saglik turizme 5Düzenlenen programa Ümraniye Kaymakamı Suat Dervişoğlu, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Türkân Öztürk, Anadolu Kuzey Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Doç. Dr. Kemal Memişoğlu, Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Kamil Özden, doktorlar ve hastane çalışanları katıldı. 1 yıl süreyle uygulanacak proje; sağlık turizmi odaklı entegre sağlık hizmet çeşitliliğinin geliştirilmesini, ve kurumsal kapasitenin artırılmasını hedefliyor. Ayrıca projede, teknoloji odaklı hizmet erişilebilirliğinin yükseltilmesini ve İstanbul’un uluslararası sağlık turizmi alanında küresel çekim merkezi haline gelmesi amaçlanıyor.

umraniye saglik turizme 4Ümraniye Belediyesi de, İstanbul Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen projenin ortaklarından biri olacak. Ümraniye Belediyesi, projenin yerel düzeyde sahiplenilmesi ve yerel katma değer oluşturulmasında Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne doğrudan katkı sağlayarak, projenin etkilerinin azami düzeyde olmasını sağlayacak.

umraniye saglik turizme 2

umraniye saglik turizme 3

umraniye saglik turizme 6

umraniye saglik turizme 8

Reklamı Geç