Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

YILDIRIM: “14 MAYIS CUMHUR İTTİFAKI ZAFERİYLE SONUÇLANACAKTIR..”

Partisinin 14 Mayıs seçim

Partisinin 14 Mayıs seçim çalışmaları kapsamında Çekmeköy’de düzenlenen ‘Biz Anadoluyuz Buluşması’na katılan AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, “Terör faaliyetleri ile işgalcilere hayır demek ve yeni yüzyılın Türkiye yüzyılı olması için 14 Mayıs Cumhur İttifakı’nın zaferiyle sonuçlanacaktır” dedi.

AK Parti Çekmeköy İlçe Başkanlığı’nca düzenlenen ‘Biz Anadoluyuz Buluşması’ Genel Başkanvekili Binali Yıldırım’ın da katıldığı coşkulu bir programla gerçekleşti. Belediye Başkanı Ahmet Poyraz ve İlçe Başkanı Av. Akın İlhan ile birlikte ‘Biz Anadoluyuz Buluşması’nda STK temsilcileri, muhtarlar ve kanaat önderlerine hitap eden Yıldırım, daha sonra MHP İstanbul İl Başkanlığı’nca, muhtarlar ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin katılımıyla düzenlenen toplantıda konuştu. Gün boyu ilçede saha çalışmaları yapan ve bir dizi temaslarda bulunarak vatandaşları selamlayan Yıldırım, seçimlere 10 günden daha kısa bir zaman kaldığını hatırlattı.

Çekmeköy Nikah Sarayı’ndaki ‘Biz Anadoluyuz Buluşması’nda önemli uyarılarda bulunan Yıldırım, Sivas, Erzurum, Erzincan, Kars, Ardahan ve Iğdırlı vatandaşlarla bir araya geldi. Yıldırım, “Önümüzde 9 günümüz var. 14 Mayıs’ta sandığa gideceğiz. 16. seçimimizi yapacağız. 3 Kasım 2002’den beri 15 seçim yaptık. 15 seçimde de sizler milletimiz arkamızda durdu ve her seferinde desteğinizi arttırarak ‘yola devam’ dediniz. Bu seçim biraz farklı. Bu seçim, bizim seçimimiz olmaktan çıktı. Bu seçim bölgemizi yeniden şekillendirmeye çalışan, emperyal güçlerin ve onların maşası PKK, YPG, PYD örgütlerinin, FETÖ’nün sahne aldığı bir seçime dönüşmüştür” dedi.

Millet İttifakı’na menfaat ittifakı diyen Yıldırım; “Niye menfaat ittifakı diyorum. Daha dereyi görmeden paçayı sıvadılar. Bol bol cumhurbaşkanı yardımcılığı dağıtıyorlar. Bol bol bakanlık, vekillik dağıtıyorlar. Kimin hakkını kime veriyorlar. Önce bir milletin önüne gelin. Millet sizi seçsin. Ondan sonra bol keseden verirsiniz. Millet İttifakı’nın adayı Kemal Kılıçdaroğlu belli oldu. Ama belli olması için 21 ay yuvarlak masa etrafında dolanıp durdular. Sonunda dediler ki Kılıçdaroğlu tek başına olmuyor zayıf kalıyor. 2 tane de belediye başkanını yanına verdiler. Siz bu şehrin belediye başkanını bu şehrin işlerini yapsın, altyapısını yapsın, üst yapısını yapsın, trafiğini çözsün. Verdiği yüzlerce vaadi yerine getirsin diye seçtiniz değil mi? Nerede şimdi bu arkadaş? Sizden izin aldı mı? Anadolu’yu dolaşıyor, Cumhurbaşkanlığı seçim propagandası yapıyor. Bu bir kere neresinden bakarsanız bakın sizin verdiğiniz oylara karşı yapılan bir yanlıştır” şeklinde konuştu.

14 Mayıs’ta tüm gençleri oy vermek için sandıklara davet eden Yıldırım, “14 Mayıs’ta oynanan oyunu oylarınızla bozma zamanıdır. Ben bütün kardeşlerimizin özellikle de evlatlarımıza bu gerçekleri anlatmanızı istiyorum. Onlara şöyle diyecekler ‘biz Tayyip Erdoğan’ı gördük, başkasını görmedik’ onun için eskiyle yeniyi karşılaştıramıyoruz ama bu salondakilerin yüzde 80’ini eskiyi de biliyor, yeniyi de biliyor. Aradaki farkı da çok iyi biliyor. O yüzden değerli kardeşlerim 21 yıl boyunca gece demeden, gündüz demeden koşturduk. Birçok iş yaptık. Öylesine işler yaptık ki 100 yıllık işleri 20 yıla sığdırdık.

Yollarıyla, köprüleriyle, tünelleriyle, viyadükleriyle, hastaneleriyle, sanayi tesisleriyle, Türkiye’yi 1 iken 3 katına çıkardık. Biz bugüne kadar kimin mezhebini sorduk? Kimin etnik kimliğini sorguladık? Sen Sünni misin? Sen Alevi misin? Bize ne kardeşim? Bizi birbirimize bağlayan 4 tane ilkemiz var. Rabbimiz bir, kitabımız bir, peygamberimiz bir, yolumuz Hak. Bunun dışındakiler teferruattır. İster Alevi ol, ister Sünni ol. Bunlar çok tehlikeli şeyler. Durup dururken hiç de yeri yokken ben Alevi’yim diye ortaya çıkarak kime ne mesaj veriyorsun. Alevi de bizim, Sünni de bizim. Bu hesap yanlış hesaptır. Bizi birbirimize düşürmek isteyenlere asla fırsat vermeyeceğiz” diye konuştu.

Reklamı Geç