Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

AKŞENER, SANCAKTEPE’DE İŞADAMLARI VE ÇALIŞANLARLA BİRARAYA GELDİ..

28 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ikinci

28 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimi öncesi Sancaktepe’de bir dizi temaslarda bulunan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, işadamları ve çalışanlarla biraraya geldi. Milletvekilleri, İstanbul İl Başkanı Coşkun Yıldırım, Sancaktepe İlçe Başkanı Sezgin Öztürk ve partililerin eşlik ettiği Akşener, çalışanların sorularını yanıtladı. Asgari ücret, ihracat ve Suriyeli sığınmacılar gibi konulara değinen Akşener, helal oylarla iktidarın değişmesi çağrısında bulundu.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, seçime bir gün kala çalışmalarını Sancaktepe’de sürdürdü. Aydın Tekstil Sahibi Yücel Aydın ve çalışanlarla biraraya gelen Akşener, gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Akşener, “Helal oylarınızla bu iktidarı değiştirmenizi istiyorum, çünkü Sayın Erdoğan’ın son seçimi. En fazla da AK Partili kardeşlerimden istiyorum. Bu ucube sistem Türkiye’yi gerçekten yok ediyor” dedi.

Firmanın, atölye bölümünde çalışanlarla bir araya gelen Akşener, daha sonra beraberindekilerle binayı gezdi. Akşener, ziyareti sırasında çalışanların sorularına da yanıt verdi. Asgari ücret ile ilgili soruyu yanıtlayan Akşener, “Bizim asgari ücret önerimiz, işverenin sigorta kısmını üstlenmek üzerine. Siz eğer sigortasını devlet ödemiş, devletin ödediği bir asgari ücreti, siz yüksek verebilirsiniz. Verirsiniz ve o insanların aç gezmesine engel olursunuz” İfadelerini kullandı.

“İhracat hakkındaki soruya da yanıt veren Akşener, “Suriyeli sığınmacılara herkes kızıyor ya arkadaş bunları getirenden niye kimse bir şey söylemiyor? 10 milyon Suriyeli, 7 milyon Suriyeli, 6 milyon neyse bir türlü doğru rakam da yok. Hadi ortalama 6 koyalım. Şimdi kızıyorsanız kim getirdi kardeşim? Biz niye Suriye ile kavga ettik? Suriye, İran, Irak şöyle o sınırlara baktığınız zaman 7 trilyon dolarlık ticaret hacmi var. Hanımefendi, buralara satma imkanınız vardı. Satabiliyor musunuz? Mısır’la niye kavga ettik kardeşim biz? Yunanistan’le el sıkıştı işte. Sisi’yle diğeri arasında olan taraftar taraf oldu. Tamam Mursi iyi bir adamdı. Ona saygı duy. Onun canını kurtarmaya çalış. Orada bir sorun yok. Sisi’ye niye sövüyorsun be kardeşim? Söylemeye çalıştığın şey şu; bunların hepsi son derece kolay. Çalmayacaksın, çırpmayacaksın, çaldırmayacaksın bir de aşırı derecede bir israf var, onu da bırakacaksın. Türkiye’nin imkanları iyi” dedi.

“Yarınki seçimde bunları oylayacaksınız, Kemal Bey’e oy istiyorum. Helal oylarınızla bu iktidarı değiştirmenizi istiyorum” diye konuşan Akşener, “En fazla da AK Partili kardeşlerimden istiyorum. Çünkü Sayın Erdoğan’ın son seçimi. Eğer bu ucube sistem, Mesele Tayyip Bey meselesi değil. Bu ucube sistem Türkiye’yi gerçekten,  yok ediyor. Dolayısıyla bir dahaki seçime bu sefer bu taraftan siniri bozuk bir tayfanın içinden bir başkan seçilecek. Yani hukukun üstünlüğünü konuşamayacağız. Yargının bağımsızlığını, demokrasiyi, sendikayı konuşamayacağız, ücretlerinizi konuşamayacağız. Senin maliyetlerini konuşamayacağız. Onun için bu sistemin değişmesi lazım. Tayyip Bey’i en çok sevenlerin tam tersine bu seçimde, bu sistemin değişmesi için oy vermesi lazım” dedi.

Reklamı Geç