Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

BATTAL İLGEZDİ’DEN ATAŞEHİR’E YENİ DÖNEMDE 22 DEV PROJE DAHA..

Ataşehir’in iki dönemdir belediye

Ataşehir’in iki dönemdir belediye başkanlığını yapan ve 31 Mart yerel seçimlerinde yeniden Cumhuriyet Halk Partisi’nin Ataşehir Belediye Başkan Adayı olan Battal İlgezdi, düzenlediği basın toplantısında yeni dönemde gerçekleştireceği projeleri tanıttı.

İlçeye yaptığı hizmetler, verdiği katkılar ve harcadığı emekle Ataşehirliler’in gönlünü kazanan Battal İlgezdi, Sheraton Hotel’de düzenlenen kahvaltıda basın mensuplarıyla buluştu. Basın mensuplarının yoğun ilgi gösterdiği toplantıda konuşan İlgezdi, öncelikle, Ataşehir’de 10 yıl boyunca gerçekleştirdiği projeler ve hizmetler hakkında bilgi verdi. Sağlıktan kültür-sanata, sosyal projelerinden eğitime kadar Belediyenin hayata geçirdiği hizmetler hakkında detaylı bir sunum yapan İlgezdi, geçmiş dönemlerde vaat etmesine rağmen gerçekleştiremediği projeleri, neden gerçekleştiremediğine dair de açıklamalarda bulundu. Ataşehir’e en büyük projesinin sevgi ve kardeşlik olduğunu kaydeden İlgezdi, yeni dönem için hazırladığı 22 yeni projesini sundu:

İLGEZDİ’NİN YENİ DÖNEM PROJELERİ

Atatürk Sağlık Merkezi, Ferhatpaşa Sağlık Merkezi, Gençlik ve Yaşam Merkezi, Mutfak Sanatları Merkezi, İçerenköy Kapalı Spor Salonu, Yarı Açık Yüzme Havuzu, Açık Hava Spor Tesisi, Yeni Nikah Salonu, Performans Sanatları Merkezi, Meslek Edindirme Merkezi, Devekuşu Kabare ve Tiyatro Salonu, Kemal Sunal Kültür Merkezi, Çocuk Mola Merkezi, Çocuk Bilim Merkezi, Merkez Kütüphane, İnovasyon Merkezi, Küçükbakkalköy Gösteri Merkezi, Sosyal Market,  Yeni Yeşil Alanlar ve Organik Parklar, Atapark, Hal arazisine Kent Park, Atatürk Mahallesi Kent Meydanı.

“TÜRKİYE’DE ÖZELLİKLE KÜLTÜR SANAT VE EĞİTİM ALANLARINDA EN İYİ BELEDİYE BİZİZ”

“Önümüzdeki dönemde ayakları yere basan, parseliyle, adasıyla Ataşehir’de yepyeni projeler yapacağız. Benim öncelikli projem; Ataşehir’de “Kardeşlik ve Barış Projesi” olacak. Hiçbir parti ayrımı gözetmeksizin bütün vatandaşlarımıza aynı gözle bakarak eşit hizmet anlayışıyla Ataşehir’i yöneteceğiz. Toplumumuzun buna çok ihtiyacı var” diyen Battal İlgezdi şunları söyledi:

“ATAŞEHİR’İ MARKA HALİNE GETİRMEK İÇİN VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞACAĞIZ”

“Türkiye’de özellikle kültür, sanat ve eğitim alanlarında en iyi belediye biziz. Kültür merkezlerimizden ve Ataevlerimizden binlerce çocuğumuz, gencimiz ve yetişkin vatandaşımız yararlanıyor. Yolları, asfaltları her zaman yaparsınız, ama önemli olan kültür ve eğitime yapılan yatırımlardır. Bu da bizim önceliğimiz olacak. 1 Nisan sabahı göreve geldiğimde söz verdiğim gibi mahallerimizdeki imar planlarındaki sorunları çözüme kavuşturup Ataşehir’i marka haline getirmek için var gücümüzle çalışacağız. Bizim planlarımız hazır. Yeter ki onlar söz verdiklerini yapsınlar. Meclisten planlar 1 saat içinde çıkar. Vatandaşıma oy için hiçbir zaman yalan söylemedim, hep doğruları konuştum.”

“İLÇE BELEDİYE BAŞKANLIKLARININ PLAN YAPMA YETKİLERİ YOK”

“Planın sağcısı solcusu olmaz. Mülkiyet herkesindir. Ben bu kentin belediye başkanıyım. A mahallesi bana oy verdi, B mahallesi bana oy vermedi diye hizmet götürmek anlayışıyla hareket etmedim. Herkese eşit hizmet anlayışını benimsedik. Yeni Çamlıca Mahallesi’ne gidiyorum diyorlar ki; ‘Başkan ayıp değil mi niye planları yapmadın?’ Öncelikle vatandaşlarım bilsinler ki; ilçe belediye başkanlıklarının plan yapma yetkileri yok. Bütün plan yapma yetkisi İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndadır.”

“BİZİM ÇATI YAPMA DAHİ YETKİMİZ YOK!”

“Biz, ilçe belediyeleri olarak ruhsat, iskân veriyor, ara sokakları yapıyor; yeşil alan varsa oralara da park yapıyoruz. Vatandaş şunu bilsin ki; bizim çatı yapma dahi yetkimiz yok. Vatandaşın suyu kesiliyor, sokak ismi değişiyor, ilçe belediye başkanları yapıyorlar diye topu bize atıyorlar. Bütün yetkiler, sokak isimlerinin değiştirme hakları bile Büyükşehir’in yetkisindedir.”

“BEN GÖREVİMİ YAPTIM NEDEN İNSANLARA YALAN SÖYLENİYOR?”

“Yeni Çamlıca, Ferhatpaşa, Mimar Sinan, Mevlana, Mustafa Kemal, Aşık Veysel ve Kayışdağı Mahallelerimizde imar sorunlarıyla uğraşıyoruz. Bütün planları yaptık. Ama maalesef, ben buna siyasi bir durum diyorum! Artık planların bekletilmesi üzerine  çok iyi niyetli düşünmüyorum. Yenisahra- Barbaros planları bitti. 1/1000 ve 1/5000 Ölçekli Nazım İmar Planları geçti. 6 ay sonra planları iptal ettiler. İsteselerdi hazırlanan bu planları bir günde çıkartırlardı. Büyükşehirde bütün planlar hazır. Buyurun hodri medyan, çıkarın, onay sende yetki sende. Ben görevimi yaptım. Neden insanlara yalan söyleniyor? Siz yetkinizi kullanın, ben de yetkim olan 1/1000 Ölçekli Nazım İmar Planlarını yapayım. Ben planları kapalı kapılar ardında değil; halkımla, STK’larla, muhtarlar birlikte yaptım. Ne hikmetse uzun yıllardır çıkmayan planlar İBB Meclisi’nden bir günde geçti. Ben anladım ki, bu olay siyasi bir olaymış. Vaatler çok ama önce ayağı yere sağlam basan projeler ortaya koymalısınız.”

“BEDAVACILIK YOK KİMSE O PLANLARI BEN ÇIKARDIM DEMESİN!”

“Yenisahra – Barbaros Mahallelerimizde planların onaylanmasında emeği olan Büyükşehir Belediye Meclisi Üyeleri ve Ataşehir Belediye Meclis Üyelerimize teşekkür ediyorum. Bedavacılık yok. Kimse o planları ben çıkardım demesin planları ben ve arkadaşlarım çıkardı.”

“EKREM İMAMOĞLU KAZANDIĞI GÜN,  HALİ HEMEN TAŞIYACAĞIM”

“İstanbul’da bir deprem olsa yüzde 80’ni yıkılır. Ataşehir’in ise yüzde 70’i yıkılır. Ben gerçeği söylüyorum. Gerçekten kaçma şansımız yok! Buna bir an önce önlem almalıyız.” İçerenköy halini taşıyacağız’ diyorlar. Ben de soruyorum Nasıl taşıyacaksınız? Milleti niye kandırıyorsunuz? Halin son durumunu dün gidip kendim görüntüledim.  Hal Büyükşehrin. İhale edilen hal yerinin müteahhitti aylar öncesinden kaçmış! Parası ödenmiyor, tablo ortada. Böyle seçim projesi yapıp milleti niye kandırıyorsunuz? Ama şu var; Ekrem İmamoğlu kazandığı gün,  hali hemen taşıyacağım. Bunun  sözünü veriyorum. Böyle seçime az bir süre kala milleti olmayacak vaatlerle kandırmayın!”

“FERHATPAŞA’NIN PLANINI ÇIKARMAYARAK ORADAKİ VATANDAŞLARIMIZA ZULÜM YAPIYORLAR İŞTE FARK BURADA ANLAYIŞ BURADA!”

“Benim için ‘Ferhatpaşa’ya ne yaptı?’ diyorlar. Bana Ferhatpaşa’daki vatandaşlarım ister oy versin, ister oy vermesin. Onlar benim vatandaşlarım. Ben yolunu yaptım mahallenin, sağlık merkezini yaptım. Bana ne yaptın diye soranlar Ferhatpaşa’nın planını çıkarmayarak oradaki vatandaşlarımıza zulüm yapıyorlar.  İşte fark burada, anlayış burada!”

“CUMHURBAŞKANIMIZ HAZIRLANMIŞ PLANLARIN YETKİSİNİ VERSİN YAPALIM”

“Seçime 30 gün var Sayın Cumhurbaşkanımız hazırlanmış planların yetkisini versin, yapalım. Sadece meclisten geçip onaylanmayı bekliyor planlar.”

“TOKİ MAĞDURLARINI UNUTMADIK”

“Bir de unutmadığımız TOKİ mağdurlarımız vardı. 1340 kişinin 1040 tanesi için   Ankara’ya gidip projelerin nasıl olacağını sorduk. Mülkiyet sahipleri adına 130 metre karelik dairlerin protokollerini yaptık. Daha sonra Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar ve İstanbul Büyükşehir yardımcıları TOKİ’den bir yetkiliyle toplantı yaptık. Toplantıda bir sunum yapıldı. Toplantıdan sonra Sayın Bakan (Erdoğan Bayraktar)  beni aradı ve Green Park’ta 1040 kişiyle birlikte toplantı yaptık. Hazırlanan protokolde hepimizin imzası var. Şimdi biri çıkmış diyor ki protokol yapacağım! Kanıtlı ispatlı TOKİ yetkililerinin, Ataşehir Belediyesi’nin, İBB’nin imzası olan protokol var elimizde.”

“HERKESE KARDEŞLİK, DOSTLUK, SEVGİ İLE BAKACAĞIZ”

Ortak anlayışta bu ilçeyi yöneteceğiz.  Cumhuriyeti hepimiz birlikte kurduk. Bir de hep deriz ‘İzmir’in dağlarında çiçekler açar’ diye… Niye kardeşim sadece İzmir? Hakkari’de Rize’de, Trabzon’da Kars’ta niye çiçek açmıyor? Oralar da bizim memleketimiz değil mi? Kimseyi ayrıştırmayacaksınız! Bu ülkede yaşayan, bu kentte yaşayan, yaşlısından, gencine, kadınından, erkeğine kadar herkes bizim vatandaşımız. Herkese kardeşlik, dostluk, sevgi ile bakacağız. Çünkü bizim gideceğimiz başka bir yer yok! Bu anlamda Ataşehir’de kimseyi dışlamadan, kimseyi horlamadan 10 yıldır ben ve arkadaşlarım görev yapıyoruz.  Bütün yaptığımız işleri devletten 1 lira yardım almadan yapıyoruz.  Kadir Topbaş görevden alınmadan önce bana dedi ki; ‘Senin oraya çok yatırım yaptık.’  Ben de bir tane gösterin yaptığınız yatırımı dedim. Eğer onlar bir yatırım yapmışsa ben bilmiyorum. Ben başka ilçelerdeki mahallelere gidiyorum. Bakıyorum Büyükşehir belediyesinin tabelaları var. Ya yol yapıyor ya da kültür merkezleri…

Reklamı Geç