Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ÇEKMEKÖY 4. KÜLTÜR SANAT HAFTASI BAŞLADI..

Çekmeköy’de 4.’sü düzenlenen Kültür

Çekmeköy’de 4.’sü düzenlenen Kültür Sanat Haftası, öğrencilerin hazırladığı etkinliklerle bu yıl da dopdolu. Belediye ve kaymakamlığın ortaklaşa düzenlediği 4. Kültür Sanat Haftası’nda, öğrencilerin hazırladığı etkinliklerle Türkiye’nin dört bir köşesi belediye bahçesine taşındı. 

Çekmeköy Belediye bahçesinde kurulan çadırda 2- 8 Mayıs tarihlerinde devam edecek Kültür Sanat Haftası’nda; Okullar ve Şehirler, Bilim Şenliği, Okul Öncesi Şenliği, Halk Eğitim Merkezi Sergisi, Kariyer Rehberliği fuarı yer alacak. Hafta boyunca ilçedeki öğrencilerin alana ulaşımı Çekmeköy Belediyesi tarafından sağlanacak. Festival havasında yaşanacak hafta, 2 Mayıs Çarşamba günü Okullar ve Şehirler etkinliği ile başladı. Yaşadığımız toprakların köklü tarihi ve zengin kültürel öğelerinin okullar tarafından sergilendiği etkinlikte; doğudan batıya, kuzeyden güneye birçok ilin tanıtımı okullar tarafından yapıldı. Öğrencilerin kültürel zenginlikleri hatırladığı ve ziyaretçilere hatırlattığı etkinliklerde; yöresel oyunlar, farklı lezzetler, kıyafetlerle bir Anadolu mozaiği oluşturuldu.

Açılışa; Kaymakam Cemal Hüsnü Kansız, Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, AK Parti İlçe Başkanı Salih Kırıcı, Büyükşehir Belediyesi Kültür AŞ. Genel Müdürü Kemal Kaptaner, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Aktaş, meclis üyeleri, muhtarlar, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Açılış programında  katılımcıları selamlayan Belediye Başkanı Ahmet Poyraz; “Her sene açık havada yapılan programımızı bu yıl yapılan istişareler sonucunda büyük bir çadırda yapıyoruz. Tabi bizde belediye olarak her zaman sizlerin yanınızda olduğumuzu göstermek adına bu yıl bu güzel etkinliğe ev sahipliği yapıyoruz. İstanbul’da artık kültür ve sanat denince akla Çekmeköy geliyor. 2, 3 gün evvel Hülya Koçyiğit hanımefendi ziyaretimize geldi. Bizleri eğitime sanata ve kültüre verdiğimiz destek için tebrik etti. Eğitim denildiğinde akla nasıl Çekmeköy geliyorsa; kültür ve sanatta da iyi bir noktaya gelebilmek adına bu çalışmaları yapıyoruz. Her gün farklı bir etkinliği idrak edeceğimiz bir salon kurduk. Bu çalışma İstanbul’da ses getirecektir. Bizim geleceğimiz sizlersiniz her zaman yanınızdayız. Ben çalışmada emeği geçen kaymakamımız, ilçe milli eğitim müdürümüz ve tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

Reklamı Geç