Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ÇEKMEKÖY’ÜN 2019 YILI BÜTÇESİ 270 MİLYON TL.

Çekmeköy Belediye Meclisi, 2019

Çekmeköy Belediye Meclisi, 2019 yılı bütçesini 270 milyon TL olarak oyçokluğu ile onayladı. CHP grubunun muhtarlık işleri ve sosyal yardımlara daha fazla bütçe ayrılması gerektiği, diğer harcama kalemlerinin özellikle de temsil giderleri ve kültür sanat organizasyonu gibi işlerde daha tasarruflu davranılması gerektiği yönündeki eleştirilerinden dolayı ret oyu kullandığı bütçe Ak Parti grubunun oy çokluğu ile kabul edildi. Oylama sonrası meclise teşekkür eden Başkan Ahmet Poyraz, “Ahirette vatandaşımızın delikli tek kuruşunun hesabını veremeyeceğimiz hiçbir iş yapmadık, yapmayız” dedi.

Çekmeköy Belediye Meclisi, Ekim ayı 5. birleşiminde, 2019 yılı mali bütçesi görüşüldü. Başkan Yardımcısı Fatih Sırmacı, meclis üyelerine hazırlanan bütçe kalemleri hakkında sunum yaptı. 2009-2019 yılları arasındaki bütçe ve gerçekleşmeleri sayısal verilerle anlatan Sırmacı, “30 milyonla başlayan belediye bütçesini 2019 yılında 270 milyon olarak planladık. Geçtiğimiz iki yılda yüzde 100’ü geçen gelirin gideri karşılama oranının bu yıl da yakın bir oranla tamamlamayı hedefliyoruz” dedi. Sırmacı, 2019 yılında müdürlükler için ayrılan gider kalemlerini paylaştı.

Madde madde oylanan 2019 Mali Yılı Bütçesi toplamda 270 Milyon TL olarak oy çokluğu ile kabul edildi. CHP Grubu adına söz alan Gülali Alagöz, faaliyetlerde emeği geçen tüm belediye çalışanlarına teşekkür ederek, 2019 yılı bütçesinin Çekmeköy’e hayırlı olmasını diledi. Bütçenin geneli üzerinde görüşlerini ve eleştirilerini dile getiren CHP grubu, muhtarlık işleri ve sosyal yardımlara daha fazla bütçe ayrılması gerektiği, diğer harcama kalemlerinin özellikle de temsil giderleri ve kültür sanat organizasyonu gibi işlerde daha tasarruflu davranılması gerektiği yönündeki eleştirilerinden dolayı ret oyu kullandı.

Belediye Başkanı Ahmet Poyraz da geride bıraktığımız iki dönemde onucu kez bütçe görüşmesi için toplandıklarını belirterek şunları söyledi: “Bütçenin hazırlanmasında ve sonrasındaki çalışmalarda emeği geçen tüm mesai arkadaşlarıma teşekkür ederim. 2019 yılı bütçesi hayırlı olsun. Allah tek bir delikli kuruşu bile israf etmeden, hayırlı işler için kullanmayı nasip etsin. Tüm Türkiye’nin vergilerinin de dahil olduğu belediye bütçesinin sorumluluğu da vebali de çok büyük. İnşallah hem halkımızın önünde hem Allah’ın huzurunda hesabını verebileceğimiz, ilçemize hayırlı işlere vesile oluruz. İkinci dönemimizdeki son bütçe görüşmemizde tüm meclis üyelerine de teşekkür etmek istiyorum. Çekmeköy’e hizmet etme yolunda burada güzel işler başardık. Bu görevlerden ayrıldığımızda hepimiz birbirimize selam verebileceğimiz şekilde geldik bu günlere, bence en önemlisi budur.”

Reklamı Geç