Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ENGEL TANIMAYANLAR ÜSKÜDAR’DA SAHAYA ÇIKTI..

Üsküdar Belediyesi, Engelliler Haftası’na

Üsküdar Belediyesi, Engelliler Haftası’na dikkat çekmek amacıyla 3 Aralık Pazar günü Bağlarbaşı Spor Kulübü’nde bir futbol müsabakası düzenledi. Müsabakanın tarafları Ampute Futbol Milli Takım oyuncuları ve Tebessüm Spor’un şöhretler karmasıydı.

Kaybedenin olmadığı ve her iki takımın da kazandığı maç, renkli görüntülere sahne oldu. Sahada, mücadeleden ziyade birliktelik havası ve fair play ruhu hâkimdi. Saat 12.00’de başlayan maçı izlemek ve destek vermek için çok sayıda vatandaş Bağlarbaşı Spor Kulübü’ne akın etti. Etkinlik kapsamında gerçekleştirilen Engelli Mehteran Takımı’nın gösterisi de hayranlıkla izlendi ve büyük beğeni topladı.

Belediye Başkanı Hilmi Türkmen müsabaka öncesi birtakım açıklamalarda bulundu: “Değerli dostlarım, bugün 3 Aralık Dünya Engelliler Günü. Bizlerin bu topraklarda nefes alan herkese ama özellikle engelli vatandaşlarımıza karşı çok önemli vazifeleri var. 3 Aralık vesilesiyle toplumun duyarlılığını ve dikkatini bir kez daha buraya çekmek, engelli vatandaşlarımızın yanında olduğumuzu bir kez daha yüksek sesle haykırmak için bir dizi etkinlik düzenledik. Üsküdar Belediyesi olarak bugün burada çok anlamlı bir programla karşınızdayız.

Burada bizi yalnız bırakmayan, geçtiğimiz günlerde Avrupa’da şampiyon olan, İstiklal Marşı’mızı okutan ve tüm dünyaya karşı göğsümüzü kabartan Ampute Milli Futbol Takımı oyuncularını saygıyla selamlıyorum. Keza, futbol tarihimizin önemli isimleri, efsane yıldızları da burada bizimle birlikteler. Sadece oynadıkları oyunlarla değil; kişilikleriyle, karakterleriyle her zaman gururumuz oldular. Onlara da huzurlarınızda teşekkürlerimi sunuyorum. Değerli kardeşlerim, bugün biz ‘Engel olma, farkında ol’ diyoruz. Engelli kardeşlerimizin yanında olduğumuzu yalnız sözle değil bizzat eylemle, icraatlar ile gösteriyoruz. Bizleri bu anlamlı günde yalnız bırakmayan herkese çok teşekkür ediyorum.”

Öte yandan seyirciler, Avrupa Şampiyonu Ampute Futbol Milli Takım oyuncuları ile bol bol fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmedi.

Reklamı Geç