Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ERDOĞAN’IN KATILIMIYLA RESMİ AÇILIŞI YAPILIYOR..

Çevre düzenlemesi ve fonksiyonları
Çevre düzenlemesi ve fonksiyonları itibariyle İstanbul’un en dikkat çeken mekânlarından biri olan Ümraniye Millet Bahçesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla resmi olarak Cuma günü saat 14.00’da (05.11.2021) hizmete açılacak.

Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım’ın Nisan 2019’da göreve gelmesinin ardından yeniden projelendirip, yoğun çalışmaların ardından vatandaşların hizmetine sunulan Ümraniye Millet Bahçesi kısa süre içerisinde yalnızca bölgenin değil, İstanbul’un da uğrak yerlerinden biri haline dönüştü. Şehrin stres ve yoğunluğundan uzaklaşıp, doğayla baş başa vakit geçirmek isteyenlerin ilk adreslerinden biri olan çevreci Ümraniye Millet Bahçesi, birçok sosyal yaşam unsurunu bünyesinde barındırıyor.

Doğaya zarar vermeyen, çevre dostu bir anlayışla misafirlerini ağırlayan millet bahçesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılacağı törenle resmi olarak hizmete açılacak. Başkan İsmet Yıldırım açılışla ilgili yaptığı açıklamada, “Ümraniyeli komşularımızın en sevdiği mekânların başında gelen millet bahçemizi, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle hizmete açacağız. Birçok yönüyle örnek teşkil eden bahçemiz, doğa içerisinde sevdikleriyle vakit geçirmek isteyen vatandaşlarımız için ideal bir adres. Tüm komşularımızı Ümraniye Millet Bahçemizde misafir etmeyi çok isteriz. Bu vesileyle, bu güzel hizmetimizin bir kez daha ilçemize ve vatandaşlarımıza hayırlı olmasını temenni ediyor, Cumhurbaşkanımızın onurlandıracağı açılışımıza tüm Ümraniyelileri davet ediyorum” dedi.

Tam Bir Sosyal Yaşam Merkezi

330 bin metrekare alandan oluşan; yürüyüş parkurları, bisiklet yolları ve doğaya zarar vermeyen doğalgazlı mangallarıyla dikkat çeken Ümraniye Millet Bahçesi’nde ziyaretçilerin araçlarını güvenle park edebilecekleri 1.000 araçlık bir otopark yer alıyor. Futbol, basketbol ve voleybol sahaları, kulüp binası ve spor tesisi, Akademi Ümraniye Gençlik Atölyeleri, 10 adet oyun alanı, 6 takım spor aleti, macera parkı, seyir kulesi, mini golf sahası, refleksoloji parkı, etkinlik alanı, 11 adet seyir terası ve geçiş köprüleri, doğal şelale, restoran ve kafeteryalar, 2 adet büfe, meyve bahçesi, İstanbul’da yetişen ağaç türleri sergi alanı, 45 adet kuş evi, 2 adet bisiklet istasyonu, gözleme ünitesi, et satış ünitesi, 3 adet bay ve bayan mescidi, 46 adet WC ve 6 adet mermer çeşmenin yer aldığı millet bahçesi, 24 saat izlenebilen güvenlik kameralarıyla korunuyor. Ücretsiz internet hizmetinin yer aldığı tesiste, 4 adet elektrikli araç da vatandaşlara bahçe içerisinde hizmet veriyor. Millet bahçesinde ayrıca, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın desteğiyle yapılan ses bariyeri de yer alıyor.

Reklamı Geç