Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

FİKİR SANAT MERKEZİ’NDE YENİ SEZON HEYECANI..

Üsküdar Belediyesi Gençlik ve

Üsküdar Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürlüğü’nce 200 yıllık tarihi Burhan Felek Köşkü’nde düzenlenen Startup Stars Night etkinliği ile Fikir Sanat Merkezi’nin yeni sezon açılışını gerçekleştirerek genç fikirleri yatırımcılarla buluşturdu.

Burhan Felek Köşkü’nde düzenlenen sezon açılışına  Pegasus Hava Yolları Yönetim Kurulu Danışmanı Berrak Kutsoy, Muse Media Ceo’su Serdar Ekrem Şirin, Üsküdar Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, tüm girişimci üyelerimiz ve Fikir Sanat Merkezi ortaklarımız katıldı. Açılışta konuşan 16 yaşındaki lise 3’üncü sınıf öğrencisi olan, ofisi Üsküdar Fikir Sanat Merkezi’nde bulunan, Türkiye’nin en genç girişimcisi ve YEMEXPRESS’in Ceo’su Mert Alarçın, “Ocak ayından itibaren YEMEXPRESS üzerinde çalışıyorum, Şubat ayından itibaren de Fikir Sanat Merkezi girişimcisiyim. Fikir Sanat Merkezi ile tanışmam internet üzerinden oldu. Bir internet sitesinde yer alan haberi gördüm daha sonra buradaki köşk ortamını ve sağladıkları destekleri beğendiğim için köşkü ziyarette bulundum ve bir iş planı formu doldurdum. Ertesi günü beni sunuma çağırdılar ve hemen ertesi günü de kabul edildiğimi öğrendim, aynı gün içerisinde burada çalışmaya başladım. Burada çalıştığım süre boyunca buranın çalışma alanlarından ve Mentörlük desteklerinden yararlandım aynı zamanda da YEMEXPRESS’in web sitesini ve mobil uygulamalarının beta sürümünü çıkardık. Şuan  aktif devam eden 2 tane yatırımcı görüşmemiz var” dedi.

Konuşmasının devamında projesini anlatan Mert Alarçın, “YEMEXPRESS kısaca; insanların restorana gitmeden sipariş vermesini sağlayan mobil uygulama web sitesi. Kullanıcı gideceği restoranı YEMEXPRESS üzerinden seçiyor aynı garsona sipariş verir gibi siparişini veriyor daha sonra geliş zamanını belirtip ödemesini tamamlıyor ve kullanıcı tarafında işlemler tamamlanmış oluyor. Restoran kullanıcının geleceği zamana göre yemeği hazırlıyor ve kullanıcı hem ödemeyi yaptığı sırada hem de yemek beklediği sırada zaman kaybetmemiş oluyor. YEMEXPRESS benim tek başıma yapabileceğim bir şey değildi buradan aldığım destekle büyüdü ve çok farklı bir boyuta geldi. Böyle bir ortamı bizlere sağlayan tüm Fikir Sanat Merkezi üyelerine, yetkililerine teşekkür ediyorum. Aynı zamanda da böyle güzel bir köşkü girişimcilerin hizmetine sunduğu için sayın Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’e de çok teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Türkmen; “Geleceğin Türkiye’si sizin olacak…”

Üsküdar Belediye Başkanı instagram takipçi hilesi Hilmi Türkmen, “İçerisinde bulunduğumuz yer Burhan Felek Köşkü diye bilinen bir yer. Burası 200 yıllık bir eser. Ne yazık ki bir kaç sene öncesine kadar burası sahipsiz bir yerdi ve hatta yapının bir kısmı yoktu. 2014 yılında restorasyonunu tamamlayarak burayı genç girişimcilerin hizmetine açtık. Bu projenin, girişimcilik merkezinin bir model alacağımız örneği olsa belki işimiz biraz daha kola olurdu fakat örnek  yok. Bizde dedik ki, biz başlayalım bizi örnek alsınlar, gelip görsünler, projelerimize baksınlar. Bu kamsam da bazı ülkemizin önde gelen iş adamları, yöneticileri burayı ziyaret ettiler. Geleceğin Türkiye’si donanımlı, eğitimli, kaliteli gençlerin ve genç girişimcilerin olacak. Geleceğin Türkiye’si sizin olacak. Biz bu köşkte aslında geleceğin, yeni Türkiye’nin, değişen Türkiye’nin, kalkınan ve güçlenen Türkiye’nin temellerini atıyoruz. Size o gözle bakıyoruz o instagram beğeni hilesi yüzden sizleri köşklere laik görüyoruz. Yeni dönem hayırlı olsun, tüm girişimcilerimize başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı. Genç girişimcilerin isteği üzerine Başkan Hilmi Türkmen yeni dönemde Fikir Sanat Merkezi’nin 24 saat hizmette bulunacağı sözünü verdi. Gecenin sonunda ise tüm girişimciler kokteyl de bir araya gelerek yeni dönem için yeni planlar hakkında konuştular.

200 yıllık tarih Burhan Felek Köşkü

Üsküdar Belediyesi tarafından restore edildikten sonra “Üsküdar Fikir Sanat Merkezi” olarak girişimcilerin ücretsiz ofis olarak kullanabileceği ortak kullanım alanına dönüştürülen tarihi köşk, ortak çalışma alanları, toplantı salonları, etkinlik salonu, görüşme odası, atölyesi, dinlenme alanları ve bahçesiyle birlikte toplamda 4 bin 214 metrekarelik kampüse sahip. Üsküdar Fikir Sanat Merkezi, toplu taşıma araçlarına yürüme mesafesinde yer alıyor. Girişimcilerin kullanımına hazır durumda olan süper hızlı internet ile birlikte çay ve kahve ikramı da veriliyor. Ve tüm bunlar için girişimcilerden hiçbir ücret alınmıyor.

https://fastakip.com/

Reklamı Geç