Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

GÜLSEREN BEKTAŞ; “GÜÇBİRLİĞİ YAPARAK PARTİLER ÜSTÜ BİR İŞ YAPTIK..”

Ümraniye’nin Kazım Karabekir, Hekimbaşı,

Ümraniye’nin Kazım Karabekir, Hekimbaşı, Dumlupınar, Topağacı ve Elmalıkent gibi mahallelerinde bir süredir devam eden 2/B alanlarına ilişkin imar sorunlarına karşı mücadele verenlerin biraraya gelerek oluşturduğu 2/B 5 Mahalle Birleşenler Derneği, dernek merkezini törenle hizmete açtı. Bölgede ikamet eden mahalleli kadınların açılış kurdelesini kestiği dernek merkezi açılışında konuşan Başkan Gülseren Bektaş, “Aynı derdi ve sorunu yaşayan bizler yan yana gelerek birleştik ve partiler üstü bir iş yaptık” dedi.

Ümraniye’de geçtiğimiz hafta 1/1000 ölçekli uygulama imar planı tüm partilerin oybirliği ile meclisten geçen Kazım Karabekir, Hekimbaşı, Dumlupınar, Topağacı ve Elmalıkent mahallelerinde bir süredir devam eden 2/B alanlarına ilişkin imar sorunlarına karşı mücadele verenlerin kurduğu 2/B 5 Mahalle Birleşenler Derneği, dernek merkezini törenle hizmete açtı. CHP ve İYİ Parti temsilcilerinin yanı sıra; CHP’nin 31 Mart yerel seçimlerinde belediye başkan adayı Cafer Aktürk, belediye meclis üyeleri ve çok sayıda bölge halkının katıldığı açılış programı dernek merkezi önündeki açık alanda gerçekleştirildi.

Mahallede ikamet eden ve yıllardır 2/B gibi sorunları yaşayan kadınların açılış kurdelesini kestiği açılış programında konuşan Dernek Başkanı Gülseren Bektaş, “Alın terimizle kazandığımız yerlerimize, yurtlarımıza ve de yaşam alanlarımıza sahip çıkıyoruz” dedi.

Ümraniye’de 2/B 5 Mahalle Birleşenler Derneği’nin, birleşerek güç kazanmak amacıyla oluştuğunu kaydeden Gülseren Bektaş, “5 mahalle sakinleri olarak başından beri haklarımızı korumak adına sürekli alanlarda olduk ve çeşitli toplantılarla sesimizi duyurmaya çalıştık. Gelinen noktada bu oluşumu tamamladık ve artık resmi bir dernek olarak bu alandaki mücadelemizi sürdüreceğiz. Partiler üstü bir iş yaptığımızın farkındayız. Toplamda 7 milyon 150 bin metrekare alana sahip bu 5.5 mahallede 10.259 2/B parselimiz var. İmar Barışı yasasına göre insanlarımız müracaat etti ve bu yasaya göre hazine üzerinde yıllardır oturan vatandaşlara satılacaktı. Şimdi 1/1000 ölçekli ada bazlı imar planı geçti. Ada bazlı plana göre bir adada yer alan tüm mülk sahiplerinin anlaşması gerekiyor ve bu da ayrı bir sıkıntı yaratıyor. Kentsel dönüşüm dendiği zaman bu parsel sahiplerinin anlaşmalarını zorunlu kılan ada bazlı plan sorununun da çözülmesi gerekiyor” şeklinde konuştu.

Açılışa katılarak kendilerine güç veren herkese teşekkür eden Dernek Başkanı Gülseren Bektaş, bölge halkının mülklerine ilişkin haklı mücadelesinde daha örgütlü şekilde sahada olmaya devam edeceklerini kaydetti.

Reklamı Geç