Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

KAMUOYUNUN ‘CUMARTESİ’ İSTEĞİNE ONAY GELMESİ BEKLENİYOR..

İkide bir ısıtılıp ısıtılıp

İkide bir ısıtılıp ısıtılıp gündeme getirilen Çekmeköy Ulus Pazarı’nın Cumartesi gününün değiştirilmesi konusuna binlerce tüketici, esnaf, STK ve muhtar açık imza desteği karşı çıktı. Cumartesi gününde hemfikir olan kamuoyuna, Çekmeköy Belediye Meclisi’nin de iktidar ve muhalefetiyle tamam diyerek son noktayı koyması bekleniyor.  

ulus cumt tamam 6Çekmeköy’de yıllardır Cumartesi günleri kurulan meşhur Ulus Pazarı’nın kapalı Pazar alanına taşınacak olmasıyla başlayan gününün değiştirilmesi tartışması, kamuoyundan gelen büyük destek sonucu netleşmeye başlıyor. Özellikle Cumartesi günleri başta İstanbul’un Anadolu yakasındaki ilçeleri olmak üzere dört bir yanından Çekmeköy Ulus Pazarı’na akın eden binlerce tüketici, esnaf, çeşitli sivil toplum kuruluşları ve muhtarlar verdikleri açık imzalarla Cumartesi günü konusuna destek verdiler. Kamuoyu, tek kelime ile “Çekmeköy Ulus Pazarı günü Cumartesi’me dokunma” dedi. Ulus Pazarı Esnaf Kooperatifi UPEK’te toplanan binlerce destek imzası yetkililere ulaştırıldı.

ulus cumt tamam 8HERKES ‘CUMARTESİ TAMAM’ DİYOR ANCAK..

Başta gazetemiz www.yerelgazete.com.tr olmak üzere ulusal ve yerel medyada da geniş yer bulan Ulus Pazarı gününün Cumartesi’de devam etmesi hususunda Belediye Başkanı Ahmet Poyraz ve yardımcıları da onaylayan açıklamalarda bulunmuşlardı. Tüm bu gelişmelere rağmen birilerinin Ulus Pazarı esnafını tedirgin edecek şekilde gününün değiştirilmesi noktasında çeşitli imalarda bulunması rahatsızlık vermeye başlamıştı.

ulus cumt tamam 3BELEDİYE MECLİSİ’NİN SON NOKTAYI KOYMASI BEKLENİYOR..

Son günlerde yeniden alevlenen tartışma üzerine binlerce tüketici, esnaf, muhtarlar ve çeşitli sivil toplum kuruluşu büyük bir imza kampanyası başlattı ve binlerce destek imzası adeta yağdı. Nisan ayı belediye meclisi toplantısında hem iktidar Ak Parti hem de ana muhalefet CHP meclis üyeleri tarafından gündeme getirilmesi beklenen Ulus Pazarı’nın Cumartesi günleri kurulmaya devam etmesi konusunun tam anlamıyla netliğe kavuşturulması bekleniyor.

ulus cumt tamam 2ESNAF; “ULUS PAZARI’NI BİTİRME AMAÇLI BU OYUNA GEÇİT VERİLMEMELİ”

Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırıldıktan sonra Çekmeköy Belediyesi’ne devredilen Kapalı Pazar Alanı’na taşınma konusunda itirazı olmayan Ulus Pazarı esnafı, geçmişten günümüze alışkanlık haline gelen Cumartesi günleri kurulma isteğinden başka bir talepte bulunmadıklarını ifade ediyor ve ekliyor; “Cumartesi gününün dışında bir güne alınması demek Ulus Pazarı’nın Çekmeköy’de bittiği anlamına gelir. Birileri bizim ekmeğimizle oynamak istiyor. Belediye yetkililerimizin bu oyuna izin vermeyeceğine olan inancımız tamdır.”

ulus cumt tamam 7

ulus cumt tamam 5

ulus pazarı imza kampanya 6

ulus cumt tamam 4

ulus cumt tamam 1

Reklamı Geç