Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

KİTAP DOSTLARINI BULUŞTURAN SULTANBEYLİ KİTAP FUARI KAPILARINI AÇTI..

3. Sultanbeyli Kitap Fuarı

3. Sultanbeyli Kitap Fuarı 8 Ekim’e kadar kapılarını ziyaretçilerine açtı. Vakit tamam artık söz kitabın diyen Sultanbeyli Belediyesi’nin düzenlediği 3. Sultanbeyli Kitap Fuarı’nın açılışına katılım yoğun oldu.

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen kitap fuarının ana teması Kudüs olarak belirlendi. Açılışa Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya, AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci, AK Parti İstanbul Milletvekilleri İsmet Uçma ve Hulusi Şentürk, AK Parti Sultanbeyli İlçe Başkanı Ali Sevinç, Milli Savunma Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Afyoncu, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Tuzla Belediye sislipartnerler.com Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Sultanbeyli Kaymakamı Metin Kubilay, İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürü Dr. Coşkun Yılmaz katıldı. Açılışta konuşma yapan Basın Yayın Birliği Başkan Yardımcısı Mustafa Doğru yayıncılığın gelişmesi için her türlü çabayı sarf ettiklerini söyledi. Doğru, “Farklı ülkelerden yayıncıları ülkemize davet ediyoruz. Böyle bir kitap fuarı gerçekleştirdikleri için Sultanbeyli Belediye Başkanımız Hüseyin Keskin’e teşekkür ediyorum.” dedi.

Açılış konuşmasını yapan Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, “Sultanbeyli Belediyesi olarak üçüncüsünü düzenlediğimiz kitap fuarımıza teşriflerinizden dolayı teşekkür ediyoruz. Emeği geçen tüm arkadaşlarımıza ayrıca teşekkür ediyorum” diyerek sözlerine başladı. Bu sene kitap fuarının ana temasını Kudüs olarak belirlediklerini açıklayan Keskin, “Kudüs bizim kanayan yaramız. Bu yaz Kudüs’te, Mescid-i Aksa’da Müslüman kardeşlerimize yapılan zulüm bizi derinden etkiledi. İşte biz de bu sebeple 3. kitap fuarımızın temasını Kudüs olarak belirleyerek Kudüs’e bir farkındalık oluşturmak, Kudüs’ün adını anmak ve Müslümanlara uygulanan zulme dikkat çekmek istedik.” dedi.

Dünya üzerinde bu zulme ses çıkaran tek ülkenin Türkiye olduğunu belirten Keskin, “Türkiye sadece Müslümanlara değil, hangi ırktan, dinden, mezhepten olursa olsun mağduriyete, haksızlığa uğrayan herkesin yanında duruyor. Dünya üzerinde bir tek Türkiye’nin sesi çıkıyor. Bu demek oluyor ki hepimizin omuzlarındaki yük diğer ülkelerdeki milletlere oranla daha fazla. Bunun farkında olmalı ve atacağımız her adımda bu sorumluluğu hissetmeliyiz.” diye konuştu.

Kitap fuarıyla ilgili bilgiler de veren Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, “Sultanbeyli Belediyesi olarak organize ettiğimiz 3. Sultanbeyli Kitap Fuarımız 30 Eylül ila 8 Ekim arası sizlerin huzurunda olacak. Birçok önemli konuyu alanında uzman aydınlarımız söyleşilerinde anlatacak, birbirinden değerli yazarlarımız, şairlerimiz kitaplarını fuar kapsamında kitapseverlere imzalayacaklar. Bu sene onur yazarımız Şule Yüksel Şenler. Üçüncüsünü düzenlediğimiz kitap fuarımızın hayırlı olmasını diliyor, fuar kapsamı boyunca yazarlarımızın, şairlerimizin değerli görüşlerinden istifade etmenizi diliyorum. İyi ki varsınız” diyerek sözlerini tamamladı.

Sultanbeyli Kaymakamı Metin Kubilay ise, “Belediye Başkanımız Hüseyin Keskin’e teşekkür ediyorum. Siz değerli misafirlerimize katılımınızdan ötürü teşekkürü bir borç biliyorum. 15 Aralık 2016’da göreve başladım. Sultanbeyli’de birçok kültür faaliyetine tanık oldum. Herkese bol kitaplı günler diliyorum.” şeklinde konuştu.

Açılışta konuşan İstanbul Milletvekili İsmet Uçma, “Çok anlamlı bir günde bir araya geldik. Kerbela’lar yakınımızda, dünyada devam ediyor. Bunları birlik ve beraberlik içerisinde aşacağız. Biz tüm alanlarda destanımsı işler yaptık. Ülkemize, milletimize, medeniyetimize, geleceğimize bir daha Kerbela’lar yaşamamayı Allah’tan niyaz ediyorum. Öğretmen olmak istiyorsanız kitaba öğrenci olun.” diyerek sözlerini tamamladı.

AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci ise, “Sultanbeyli kitap fuarımızın üçüncüsünü gerçekleştiriyoruz. Bir şeyin kalıcı olması onun sürekliliğine bağlıdır. Ben bu vesileyle belediye başkanımıza ve ekibine teşekkür ediyorum. Temamız Kudüs. Kudüs bizimdir, biz Kudüs’üz. Kudüs bizim için kanayan bir yara, ağlayan bir gözyaşı. Bir daha Kerbela’ların yaşanmaması için okumak çok önemli. Sultanbeyli’de bu fuarın kalıcı olmasını diliyorum.” diyerek katılımcılara teşekkür etti.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya ise konuşmasına kitapseverlere selam olsun diyerek başladı. Kaya, “Bana göre siyaset iki kelime, vizyon ve refah. Bu ülkeyi ileri taşımanın iki yoludur bu kelimeler. Geçmişin hatırına sahip çıkan, geleceğin inşasına sahip çıkan belediye başkanlarımız olmalı. Bu şehrin geleceği manevi inşayı sağlamaktır. Sultanbeyli Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Açılışta son olarak konuşan yazar Sibel Eraslan ise, “Kitap dostlarımıza, belediye başkanlarımıza, milletvekillerimize teşekkür ederim. Sultanbeyli Belediye Başkanımıza bizi kitapla buluşturduğu için teşekkür ediyorum. Siyasetçilerimizden böyle medeniyet ufuklu konuşmalar duymak bizi memnun etti. Benim hayatımın 25 yılı onurlu bir hukuk mücadelesiyle geçti. Bundan hiç pişman değilim. Çünkü insanca yaşamanın mücadelesini verdik. Kudüs buranın atardamarı. Bizleri davet ettiği için Sultanbeyli Belediye Başkanımız Hüseyin Keskin’e teşekkürlerimi iletiyorum.” dedi.

Açılışın ardından Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin konuklarıyla birlikte kitap fuarının kurdelesini kesti. Ardından Keskin ve birbirinden değerli konuklar kitap fuarını gezerek kitapseverlerle sohbet ettiler. Üçüncüsü düzenlenen Sultanbeyli Kitap Fuarı’nın kapıları 8 Ekim’e kadar açık kalacak. Ziyaretçiler fuarı saat 10.00 ile 20.00 arası ziyaret edebilecekler. Her gün farklı konularla ilgili söyleşilerin olacağı fuarda yazarlar kitaplarını okurlarına imzalayacaklar.

Reklamı Geç