Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

MEB’İN İLK HAYVAN HASTANESİ ÜSKÜDAR’DA AÇILDI

Üsküdar Belediyesi’nin destekleriyle kurulan,

uskhayhast1Üsküdar Belediyesi’nin destekleriyle kurulan, Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) ilk hayvan hastanesi Selimiye Veteriner Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Hayvan Hastanesi törenle hizmete girdi.  

Selimiye Veteriner Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Hayvan Hastanesi, düzenlenen törenle hizmete girdi. Okulun Selimiye’deki yerleşkesi içerisinde bulunan ve Üsküdar Belediyesi tarafından yenilenen Hayvan Hastanesi, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) bünyesindeki ilk hayvan hastanesi olma özelliği taşıyor.

uskhayhast3Hayvan Hastanesi’nin açılışı, Üsküdar Kaymakamı Mustafa Güler, MEB Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Osman Yıldırım, Üsküdar Belediye Başkan Vekili Serdar Güleç, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan Aydın ve İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Halil Güneş’in katılımıyla gerçekleşti.Üsküdar Belediye Başkan Vekili Serdar Güleç, Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan Aydın, yaptıkları açılış konuşmasında, hastanenin yapımında emeği geçenlere teşekkür etti.

uskhayhast2OSMAN YILDIRIM; “BU OKULUN ÖĞRENCİLERİ ÇOK ŞANSLI”

Törendeki konuşmasında, verdikleri mesleki teknik eğitimlerin uluslararası standartlarda olduğunu belirten Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Osman Yıldırım “Öğrencilerimiz mezun olduklarında iş gücünün beklediği bilgilerle donatılmış olması en büyük amacımız. Mesleki Teknik Eğitim’de bazı şeyler vardır ki dünyanın her yerinde aynıdır” dedi.

Uluslararası standartlara uygun eğitim verdiklerini ve bu yıl gerçekleştirdikleri sertifika uygulamasıyla ilgili de bilgiler veren Yıldırım, öğrencilerin mezun olurken alacakları sertifikalarla hangi dalı bitirdiğini ve hangi yetenekleri kazandığınızı ispatlayabileceklerini kaydetti.

Bireyin en iyi öğrenme yönteminin yapmak ve yaşayarak öğrenme olduğunun altını çizen Yıldırım, “Bu tarihi okulda eğitim gören öğrencilerimiz çok şanslı. Çünkü diğer meslek liselerinden farkı olarak eğitim görürken uygulama yapma imkânı da bulacak” diye konuştu.

“EN KAPSAMLI EĞİTİM KURUMU OLACAK”

Geçtiğimiz yıl 5 bin evcil hayvana veteriner hizmeti verildiğine dikkati çeken Üsküdar Kaymakamı Mustafa Güler ise konuşmasında, “Bu hastanemizin hizmete girmesiyle, hayvanlara ameliyat hizmetleri de verilebilecek. Ayrıca, yerleşke içerisinde bulunan iki tarihi binanın yenileme çalışması bittikten sonra daha kapsamlı bir eğitim kurumu olacaktır” dedi. Protokol konuşmasından sonra açılış kurdelesini kesen davetliler, hastaneyi gezdi. Tedavi olan hayvanları seven davetliler, bir kedinin ameliyatını da izledi.

 

Reklamı Geç