Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Sancaktepe’de Başkan Alper Yeğin’le her şey çok güzel olmaya devam ediyor..

Eğitimden sağlığa, ulaşımdan, altyapı,

Eğitimden sağlığa, ulaşımdan, altyapı, çevre, sosyal ve kültürel belediyeciliğe yaşamın her alanında yeni başkan Alper Yeğin ile sosyal demokrat ve halkçı belediyeciliğin tıkır tıkır işlediği Sancaktepe’de hayatın değişen ve dönüşen rengi ve ahengi her geçen gün daha da güzelleşmeye devam ediyor..

31 Mart seçimleriyle işbaşına gelen Cumhuriyet Halk Parti’li belediye başkanı Alper Yeğin ile Sancaktepe’de değişim ve dönüşüm hayatın her alanında kendini hissettirmeye devam ediyor. CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik de Belediye Başkanı Alper Yeğin’i ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgiler aldı ve görevinde başarılar diledi.

Sosyal demokrat ve halkçı belediyeciliğin tıkır tıkır işlediği ilçede; eğitimden ulaşıma, sağlıktan, altyapı, çevre, kültür, sanat ve spora kadar yaşamın her alanında herkese hitap eden hizmet ve yatırımlar bir bir gerçekleşiyor. Şeffaf belediyeciliğin en güzel örneklerinin sergilendiği ilçede meclis toplantıları da artık canlı yayınlanarak vatandaşın istediği her yerden rahatlıkla izleyip takip edebileceği bir duruma getirildi.

Göreve gelirken tüm mahalle muhtarları ile birlikte hareket edeceğini ve muhtarların yönetimde her zaman söz sahibi olacağını söyleyen Başkan Yeğin, belediye meclisi sıralarında ağırladığı muhtarlarla da düzenli olarak biraraya geliyor ve çalışma programını onların görüş, öneri ve düşünceleri doğrultusunda planlıyor.

Sancaktepe’deki tüm sivil toplum kuruluşları, yöresel dernekler, iş insanları ve esnafı da sık sık ziyaret ederek yerel yönetime ilişkin düşüncelerini alan ve istişarelerde bulunan Başkan Yeğin, mesaisinin önemli bölümünü sahada geçirerek vatandaşların istek ve taleplerine kulak veriyor.

Belediye bünyesindeki yönetim kadrosunu da şekillendirmeye devam eden Başkan Yeğin, belediye başkan yardımcıları ve birim müdürleri gibi A-Takımı denilebilecek yakın çalışma kadrosunu da oluşturmayı sürdürüyor.

Belediyenin organizasyonlarıyla 23 Nisan’dan 19 Mayıs’a milli bayramlarımızın da büyük coşku ve heyecanla kutlandığı Sancaktepe’de kültür, sanat ve sporda her kesime hitap eden sosyal aktiviteler gerçekleşiyor. Bu alanlarda yeni tesislerin müjdesini veren Başkan Yeğin, “Sancaktepe kazanmaya devam edecek” diyor.

Eğitim alanında söz verdikleri gibi yeni kreşler için kolları sıvayan Başkan Yeğin, “Osmangazi mahallesi Yuvamız İstanbul kreşi inşaatı devam ediyor. Özel eğitime muhtaç çocuklar için de eğitim ve sosyal yaşam kampüsü inşaatına başlıyoruz” dedi. İlçedeki okulları da sık sık ziyaret eden Yeğin, okulların istek ve ihtiyaçlarına göre eğitim desteğini sürdürüyor öğrencilerin mezuniyet coşkusunu paylaşıyor.

Yine belediyenin altyapı ve üstyapı çalışmaları ile çevre düzenleme ve ulaşım konularına ilişkin hizmet ve yatırımları da hız kesmiyor. Sahada vatandaşın bu konulardaki taleplerine göre hizmet planlaması yapan Başkan Yeğin, “Sancaktepe’yi hep birlikte güzelleştirmeye ve birlikte yönetmeye devam edeceğiz. Yeşil, Adil ve Yaratıcı bir Sancaktepe için; Parklar, Kreşler, Kütüphaneler, Semt Polikliniği, Sağlık Ocağı, Spor Salonu, Spor köyü, Yüzme Havuzu, Taziye Evleri ve daha fazlaları geliyor” diyor.

Reklamı Geç