Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

SANCAKTEPE’DE ENGELLİ İSTİHDAMINA ÖRNEK PROJE SETGEM..

Sancaktepe Belediyesi Engelli bireylerin

Sancaktepe Belediyesi Engelli bireylerin eğitim ve istihdamı konusunda önemli bir projeyi daha hayata geçiriyor. Engelli bireylerin insani koşullarda yaşamlarını sürdürebilmeleri genel eğitim, mesleki eğitim, rehabilitasyon ve istihdam hizmetlerinin sağlanabilmesi amacıyla kısa adı “SETGEM” olan Sancaktepe Engelsiz Teknoloji Geliştirme Merkezi projesi Sancaktepe’de hayata geçiriliyor.

Sancaktepe Belediyesi’nde Engelsiz Teknoloji Geliştirme Merkezi Tanıtım Toplantısı 3 Aralık günü gerçekleşti. Toplantı sonrası sahneye çıkarak türkü söyleyen Ayşegül isimli görme engelli kız renkli görüntülere sahne oldu. Necmettin Erbakan Külliyesi’nde Belediye Başkanı Av.Şeyma Döğücü’nün ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya AK Parti İstanbul Miletvekili Serkan Bayram, Kaymakam Adnan Çakıroğlu, AK Parti İlçe Başkanı Adil Kandemir ve çok sayıda engelli vatandaş katıldı.

Engelsiz Teknoloji Geliştirme Merkezi Tanıtım Toplantısı’nda Ayşegül isimli görme engelli kız sahneye çıkarak türkü söyledi. Türkü söyleyen Ayşegül’ü Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü tebrik etti.

Toplantıda konuşan Belediye Başkanı Şeyma Döğücü, “İlk başta duyduğumuzda çok heyecanlanmıştım. Bugün bu heyecanım 10 katına çıktı. Gerçekten İstanbul’da dünyada çok önemli bir projenin adımını atıyoruz. Ben Sancaktepe ile sınırlı tutmuyorum çünkü örnek olacak ve her yerde de el atılacak bir proje ile İnşallah tanışmış oluyoruz. Bu bizim her şeyden önce insanlık vazifemiz. Her şeyden önce bizim gönlümüzün, insanlığımızın gereği. Kapılarımızı hem teknolojiye hem de bütün İstanbul’daki bütün engelsiz kardeşlerimize açık. Ve bu vesile ile bugün 3 Aralık engelliler günümüz hayırlı olsun diyorum. Bu proje ile engeliler içerisinde kalmayacak. Sınırlar ortadan kalkacak. Ve yetkilerin içerisinde yeni iş sahalarında kendi emeklerini kıymetlendirecekler. Biz buna bir kere canı gönülden inanıyoruz. Engellerini yıkacak kardeşlerimize yürekten inanıyorum. 18-45 yaş aralığı olan kardeşlerimiz hocalarımız eşliğinde eğitim alacaklar” dedi.

Reklamı Geç