Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

SULTANBEYLİ ÇOK DAHA BÜYÜK ATILIMLARA HAZIRLANIYOR..

Bu yıl içerisinde açılması

Bu yıl içerisinde açılması planlanan Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy metro hattı Sarıgazi-Sancaktepe-Sultanbeyli’ye kadar uzatılacak. Bu sayede Üsküdar-Sultanbeyli arası yolculuk mesafesi 30 dakikaya düşecek. Başkan Hüseyin Keskin ile son yıllarda büyük değişim hamlesi yaşayan Sultanbeyli, metro haberi ile çok daha büyük atılımlar gerçekleştireceğinin sinyalini verdi.

sultanbeyli metro 0İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclis Genel Kurulu Mart ayı son toplantısında; Anadolu Yakası’nın ikinci metrosu olan Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy metro hattının Sarıgazi-Sancaktepe-Sultanbeyli’ye kadar uzatılmasını içeren karar oybirliğiyle kabul edildi. Alınan bu karara göre; son yıllarda Belediye Başkanı Hüseyin Keskin ile büyük bir değişim ve gelişim hamlesi yaşayan Sultanbeyli, önümüzdeki süreçte metro yatırımı ile çok daha büyük atılımlar gerçekleştirecek.

sultanbeyli metro 1DİREKT MARMARAY’A BAĞLANACAK..

Türkiye’nin ilk sürücüsüz metro hattı olan Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy hattı devam ettirilerek Sarıgazi ve Sancaktepe üzerinden Sultanbeyli’ye kadar gidecek. İnşası devam eden ve bu yıl içinde bitmesi planlanan 16 istasyonun yer aldığı 20 kilometrelik hat ile Üsküdar-Çekmeköy arası 24 dakikaya düşecek. Hattın Sultanbeyli’ye kadar uzatılmasıyla Üsküdar-Sultanbeyli arası yolculuk süresinin 30 dakikaya düşmesi hedefleniyor. Hat aynı zamanda Üsküdar’da Marmaray ile Altunizade’de metrobüs hattına entegre edilecek.

sultanbeyli metro 3YENİDOĞAN’A BAĞLANTI YAPILACAK..

Şile otobanının açılışıyla birlikte nüfus ve trafik artışı nedeniyle Yenidoğan Mahallesi’ne metro bağlantısı yapılması planlanıyor. Yenikapı-Hacıosman metrosunun Seyrantepe bağlantısına benzer şekilde ‘Çekmeköy Sultanbeyli ve Sarıgazi (Hastane) Yenidoğan Metro Hattı’ inşası için de çalışma yürütülüyor.

Reklamı Geç