Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

SULTANBEYLİ’DEN YİNE REKOR DESTEK!

Ak Parti’nin İstanbul’daki kalesi

Ak Parti’nin İstanbul’daki kalesi Sultanbeyli, cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Recep Tayyip Erdoğan’a yaklaşık yüzde yetmişlik oy oranıyla destek verdi. Her seçimde İstanbul’da Ak Parti’ye en yüksek oyu veren Sultanbeyli, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde de yine rekor kırdı.

sultdestrek4Recep Tayyip Erdoğan bir seçimden daha rekorla çıktı. Türkiye genelinde aldığı yüzde 53.1’lik oy oranıyla Türkiye’nin 12. Cumhurbaşkanı olan Recep Tayyip Erdoğan’a İstanbul’da en yüksek oy oranı, yaklaşık yüzde 69’la Sultanbeyli’den çıktı. Sultanbeyli’de sandıkların açılmasının ardından sevinç sokağa taştı. Açılan sandıkları an an Recep Tayyip Erdoğan Seçim Koordinasyon Merkezi’nden takip eden partililer duygu dolu anlar yaşadı.

sultdestrek1Sultanbeyli’nin rekorunun ardından SKM önünde açıklama yapan Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, “Bugün Türkiye tarihinde bir ilk yaşandı. Milletimiz ilk defa sandık başına giderek kendi iradesiyle cumhurbaşkanını seçti. Sayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan halkımızın büyük teveccühünü alarak 12. Cumhurbaşkanımız oldu” dedi.

sultdestrek3Sultanbeyli’de kırılan rekorun kendilerini mutlu ettiğini sözlerine ekleyen Başkan Keskin, “İlçemiz 12. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a rekor düzeyde destek verdi. Aldığımız hizmetlerin karşılığı olarak Sultanbeyli Sayın Cumhurbaşkanımıza yaklaşık yüzde 69 oranında teşekkür etti. Bende ilçe halkımıza teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

sultdestrek2Ak Parti İlçe Başkanı Ali Sevinç de seçim sonuçlarına ilişkin yaptığı açıklamada, Sultanbeyli’de her seçimde mutlaka rekor kırdıklarını belirterek, “Partimiz kuruldu kurulalı ilçemizden her zaman rekor düzeyde destek aldık. 30 Mart yerel seçimlerinde de İstanbul’da rekor kırmıştık. Bu durum, halkımızın teveccühü bizleri çok mutlu etti. İyi bir seçim dönemi geçirdik. İlçemiz Sayın Başbakanımıza, 12. Cumhurbaşkanımıza her zaman sevgi duydu” şeklinde konuştu.

 

 

Reklamı Geç